Друга доза вакцини проти COVID-19, введена раніше або пізніше рекомендованого інтервалу, зараховується до повного курсу вакцинації без необхідності повторення його спочатку. Люди, які щепилися другою дозою з порушенням інтервалу, також можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію та COVID-сертифікат.
МОЗ України рекомендує використовувати мінімальні інтервали між введенням вакцини, які встановлені інструкціями до них:
CoronaVac/Sinovac — 14-28 днів;
Comirnaty/Pfizer — 21-28 днів;
Moderna — 28 днів;
AstraZeneca — 4-12 тижнів.
Встановлення інтервалів також ґрунтується на рекомендаціях Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики, які враховують наявні наукові дослідження ефективності цих препаратів за різних інтервалів.
На сьогодні не визначено кінцевий найпізніший термін введення другої дози вакцин проти COVID-19, які використовують в Україні.
У світі тривають дослідження ефективності вакцин за умови збільшення чи зменшення інтервалів між дозами. Згідно з деякими з них, ефективність вакцин зі збільшенням інтервалу тільки підвищується. Так, опубліковане в травні дослідження у Великій Британії показало, що після введення двох доз вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech літнім людям з інтервалом у 12 тижнів їхній організм виробляє у 3,5 раза більше антитіл, ніж у людей, яким другу дозу ввели через 21 день. Ці висновки підтверджує і досвід Канади, де вакцину Comirnaty вводили з інтервалом у 4 місяці.
Так чи інакше, дві дози вакцини, навіть введені з порушенням рекомендованого інтервалу, дадуть кращий захист, ніж одна.
Якщо вакцинуватися другою дозою в зазначену дату не вдалося, то слід зробити це за першої нагоди. Отримати другу дозу вакцини можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації в будь-якому куточку України, незалежно від того, де ви отримали першу дозу. Єдиною умовою буде наявність у цьому пункті чи центрі потрібної вакцини.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.