Прийдешня зима з відключеннями електропостачання може бути доволі непростою. Але завдання кожного українця – максимально підготуватися до різних варіантів розвитку подій. Наприклад, варто переглянути склад домашньої аптечки або скласти її, якщо у вас її немає. Це дозволить почуватися впевнено у випадку виникнення непередбачуваних ситуацій зі здоров’ям.
Про це повідомили у Кременчуцькому районному відокремленому підрозділі Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».
Передусім варто пам’ятати, що потрібні ліки та засоби лікування мають зберігатися в недоступному для дітей місці в окремій коробці, сумочці, валізці чи контейнері.
Важливо, щоби аптечка була переносною, а її корпус захищав вміст від ударів, потрапляння світла й вологи.
Варто також періодично переглядати ліки та засоби, що лежать в аптечці, й оновлювати їх щойно завершиться термін придатності.
Що має містити базова аптечка:
Зауважимо, що антибіотики, гормональні препарати, препарати з дифенгідраміном або метамізолом натрію - не для домашньої аптечки.
Якщо ви або хтось із членів вашої родини маєте хронічні захворювання, до аптечки необхідно додати ліки, які ви приймаєте регулярно (рецептурні або ні). Йдеться, наприклад, про препарати для зниження тиску (активні речовини: каптоприл + гідрохлортіазид). Треба мати щонайменше двотижневий, а краще - місячний запас таких ліків.
Збираючи домашню аптечку, зважайте на свій стан здоров’я. За необхідності порадьтеся з лікарем. Пам’ятайте, що зрештою в критичних ситуаціях рятує не аптечка та її наповнення, а вміння правильно нею користуватися.
Раніше ми писали, як кременчужанам з хронічними хворобами підготуватися до довготривалої відсутності світла.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.