В Україні триває загальна мобілізація, але законодавча база та система вручення повісток недосконала, що призводить до численних конфліктів
ДБР розслідує справу побиття чоловіка працівниками Територіального центру комплектування та соціальної підтримки в Черкасах. Відео інциденту з камер спостереження торговельного центру, яке розлетілось по соцмережам, спричинило резонанс у суспільстві. Військовослужбовці ТЦК та СП (колишні військкомати) намагалися вручити чоловікові повістку на вулиці. Чоловік на відео спочатку емоційно спілкується з військовослужбовцями, які намагаються вручити йому повістку, а далі один із військових б’є чоловіка в обличчя. Його повалили на землю, і тоді військовослужбовець б’є його в обличчя ще раз.
У черкаському територіальному центрі комплектування відреагували на цю ситуацію та озвучили свою версію подій – передає ТСН.
Постраждалий чоловік написав заяву до поліції, яка відкрила кримінальне провадження. Зараз цією справою займається Державне бюро розслідувань, адже розслідуванням воєнних злочинів займається саме ДБР.
Такі конфліктні ситуації під за час проведення загальної мобілізації виникають не вперше. У соцмережах постійно з’являлися схожі відео з різних регіонів України. Деякі з таких випадків розслідує ДБР.
На подію відреагували в Міністерстві оборони.
Як це може допомогти уникнути подібних конфліктів у майбутньому Олексій Резніков не пояснив.
Якщо провину військовослужбовців Черкаського ТЦК та СП доведуть, то за перевищення ними службових повноважень в умовах воєнного стану, тобто умисне вчинення дій, які явно виходять за межі наданих їм прав чи повноважень, якщо такі дії заподіяли істотну шкоду (ч. 5 статті 426-1 ККУ) військовим може загрожувати від 8 до 12 років позбавлення волі.
Зважаючи, що судочинство стосовно воєнних злочинів в Україні провадять звичайні районні суди, то не можна виключати будь-якого варіанту розвитку подій.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.