Читайте про трансформацію медичної галузі у Полтавській області, проєкт спроможної мережі закладів охорони здоров’я та реалізацію Програми державних гарантій медичного обслуговування населення й Програми реімбурсації «Доступні ліки»
31 травня у медіацентрі Полтавської обласної військової адміністрації директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак розповів про основні вектори розвитку медичної галузі області в умовах воєнного стану.
«Головний охоронець здоров’я» Полтавської області розповів, що значний вплив на трансформацію медичної галузі має адміністративна реформа. Війна також внесла свої корективи. Ряд важливих нововведень у діяльність закладів охорони здоров’я, за якими працюватиме й Полтавщина, визначено у Законі України від 1 липня 2022 № 2347-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги».
Оновлені напрямки діяльності медичних закладів, що запроваджуються цим законом, матимуть безпосередній вплив на організацію медичного обслуговування і торкнуться кожного громадянина безпосередньо. Однією з основних змін є закріплення на законодавчому рівні принципів формування спроможної мережі медичних закладів, встановлення їхнього статусу та ролі.
Визначено діяльність госпітальних округів — територій, у межах яких забезпечується надання якісної, комплексної, безперервної та орієнтованої на пацієнтів медичної та реабілітаційної допомоги шляхом організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я.
Спроможна мережа складатиметься з трьох типів лікарень:
Загальний заклад охорони здоров’я багатопрофільний лікарняний заклад, що надає медичну та реабілітаційну допомогу населенню територіальної громади або декількох громад і забезпечує базові напрями стаціонарної медичної допомоги, стабілізацію стану пацієнта та його маршрутизацію до кластерних та надкластерних закладів охорони здоров’я.
Кластерний заклад охорони здоров’я — багатопрофільний лікарняний заклад, спроможний забезпечити на території госпітального кластера потребу населення в медичній та реабілітаційній допомозі при найбільш поширених захворюваннях і станах за напрямами стаціонарної медичної допомоги.
Надкластерний заклад охорони здоров’я — багатопрофільний лікарняний заклад, у якого наявні ресурси та технології, орієнтовані на надання медичної допомоги у найскладніших та/або рідкісних випадках захворювань населенню всього госпітального округу за напрямами стаціонарної медичної допомоги.
Постановою КМУ від 28 лютого 2023 р. № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я» затверджені принципи формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я нашої держави. Основні з яких:
До спроможної госпітальної мережі входитимуть:
На Полтавщині на виконання Постанови КМУ №174 проведено певну ґрунтовну роботу:
У квітні поточного року відбулося засідання робочої групи Полтавського госпітального округу. На виконання п.4 Постанови КМУ № 174, обласна військова адміністрація подала на погодження Міністерству охорони здоров’я України пропозиції щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я та проєкт плану розвитку Полтавського госпітального округу на 2023-2025 роки.
Розробили новий адміністративно-територіальний устрій та історичний контекст госпітального округу Полтавської області. До нього входять 60 територіальних громад, з них:
У межах Полтавського госпітального округу сформовано «маршрути пацієнтів», шляхи транспортування бригадами екстреної медичної допомоги пацієнтів за пріоритетними напрямками: із гострим коронарним синдромом, із гострим мозковим інсультом, при пологах, із гострою хірургічною патологією, із травматичними ушкодженнями, із гострою гінекологічною патологією, з інфекційною патологією, із гострими психічними розладами та пацієнтів дитячого віку. Ураховано візуалізацію зон доїзду — 60 хвилин.
За словами Віктора Лисака, попри війну та обмежені ресурси обсяги гарантованих медичних послуг для українців не зменшено. Програма державних гарантій медичного обслуговування охоплює всі основні види медичної допомоги:
Програма не лише зберігає стійкість, а й розвивається та відповідає на виклики війни.
Так, постановою КМУ від 27 грудня 2022 р. № 1464 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році» затвердили Порядок реалізації програми на 2023 рік. До пакетів послуг включено нові:
У 2023 році в області укладено 229 договорів зі 140 надавачами медичних послуг на загальну суму понад 5 млрд грн.
За програмою державних гарантій медичного обслуговування населення у 2022 році в області надано послуг на загальну суму 5,3 млрд грн. Регіон посідає 10 місце за обсягами укладених договорів та проведених виплат.
З початку повномасштабного російського вторгнення понад 235 тисяч внутрішньо переміщених осіб отримало медичні послуги в закладах охорони здоров’я області.
«Доступні ліки» — це урядова програма, що забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з бюджетних коштів. Програма містить 435 торгових назв лікарських засобів на лікування серцево-судинних хвороб, нецукрового діабету та цукрового діабету І типу (інсулін) та діабету II типу, розладів психіки та поведінки, епілепсії, хронічних обструктивних хвороб нижніх дихальних шляхів та бронхіальної астми, хвороби Паркінсона.
На Полтавщині за програмою реімбурсації укладено договори з 66 аптечними закладами (591 місце відпуску лікарських закладів за е-рецептами) за такими напрямками:
Читайте також:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.