Цього дня православні християни вшановують святого Архангела Михаїла та згадують чудо, яке сталося у IV столітті
З 1 вересня 2023 року Православна церква України перейшла на новоюліанський календар, а тому багато церковних свят змінили свої дати. Михайлове чудо українці відзначатимуть сьогодні, замість 19 вересня.
Цього дня православні християни вшановують святого Архангела Михаїла та згадують чудо, яке сталося у містечку Хонех у IV столітті. У народі свято називають Михайлів день.
До архангела Михаїла в народі ставилися з великою пошаною - як зверхник воїнства ангелів він представляється славним захисником. Вважається також, що Михаїл супроводжує душі померлих на небо і зважує на терезах їхні добрі і погані вчинки.
Історія і традиції свята Михайлове чудо
З ім'ям архангела Михаїла пов'язано багато чудес, але цей день присвячений подіям, що трапилося в IV столітті недалеко від Ієраполя Фрігійського (нині – Колосси, Туреччина), де було побудовано церкву на честь Архістратига Михаїла. Її звели віряни, рідні яких зцілилися від хвороб по молитвах святого. Біля храму било цілюще джерело, до якого за зціленням стали приходити не тільки християни, але і язичники. Служителем став християнин на ім'я Архип.
Одного разу вожді язичників спробували зруйнувати храм: вони поєднали русла двох річок і направили на нього їхню течію. Але у відповідь на молитви настоятеля обителі Архипа з'явився архангел і ударом меча зробив в горі широку розколину, яка поглинула води вируючого потоку. Місце, де сталося диво, назвали Хони, що означає «розколина», «отвір». Це і називають Михайловим чудом.
На Михайлове чудо влаштовувалися братчини і гуляння, неодмінно ходили в гості один до одного. Було прийнято попередньо посваритися через якесь дріб'язкове питання, а вже за столом - миритися і брататися, щоб, за прикметами, не лаятися протягом всього року.
Значення свята Михайлове чудо
За переказами, молитви на Михайлове чудо вимолюють гріхи свого роду. Символічно церква нагадує, що кожен вірянин почутий Господом та Його ангелами. Архистратиг – «старший воїн, ватажок духовного воїнства Господнього». Архангела Михаїла називають Архистратиг, бо він - головний серед ангелів, ватажок, керівник воїнства ангелів.
Архангел Михаїл переміг диявола та скинув його з неба на землю. Він є головним та найсуворішим захисником віри.
До речі, символічно, що на День Архістратига Михаїла, 21 листопада, указом Президента України встановлене військове свято - День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України». Архистратиг Михаїл з давніх-давен був одним із покровителів українського воїнства. На давніх стягах відомі зображення хреста і лику Архистратига Михаїла ще з часів України-Руси і козацької доби.
Що не можна робити в цей день
У цей день віряни відмовлялися від будь-якої роботи, щоб не накликати на себе неприємності.
Великим гріхом вважається сіяти, орати, збирати урожай, виконувати важку домашню роботу, пекти хліб і пироги, шити, прати, прибирати.
Особлива заборона стосується предметів, що колють: в цей день не можна різати, рубати, колоти.
Категорично не можна лаятися, скандалити, обманювати, лихословити.
Краще свято провести у сімейному колі, за загальним столом і бесідою.
Прикмети на Михайлове чудо
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.