У Кременчуцькому районі по «ухилянтам» відкрили 17 кримінальних проваджень, по 7 уже винесені судові вироки, а ще 200 військовозобов’язаних притягнули до адміністративної відповідальності
Після отримання повістки про уточнення облікових даних у встановлений час до Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) прибуває близько 30% офіцерів та 5-10% солдат і сержантів запасу. А кількість добровольців, які вирішили стати на захист України, серед мобілізованих скоротилася до 10% від тих, кого призивають. На початку повномасштабного вторгнення в ЗСУ призивали переважно добровольців.
Про це учора, 6 серпня, під час інтерв’ю «Кременчуцькому Телеграфу» розповів начальник Кременчуцького районного ТЦК та СП (колишній військкомат — ред.) Роман Сушко.
За його словами, багато військовозобов’язаних, особливо серед переселенців, після зміни місця проживання не стали на військовий облік. Інші своєчасно не прибувають до військкомату для уточнення облікових даних. Саме цим обмовлена робота спільних груп працівників ТЦК та поліції з вручення повісток у громадських місцях в Кременчуці та інших населених пунктах.
Згадуючи про резонансний випадок у Полтаві, коли фітнес-блогер принижував, ображав, провокував військовослужбовців у патрулі, він додав, що законом передбачена відповідальність громадян за те, що вони протидіють військовослужбовцям військкомату при виконанні службових обов’язків з вручення повісток.
Він додав, що у складі цих патрулів є військові, які пройшли пекло війни, воювали на фронті та через поранення чи захворювання були переведені для продовження служби до ТЦК та СП.
За його словами, документи на розшук тих військовозобов’язаних, які не прибувають за повісткою до військкомату для уточнення облікових даних, передають до правоохоронних органів. Їх одразу вносять у базу «АРМОР» — інтегровану інформаційно-пошукову систему МВС України. І якщо поліція знаходить такого військовозобов’язаного, то правоохоронці привозять його до ТЦК, де на нього складають адмінпротокол та вручають повістка для проходження ВЛК.
Роман Сушко зазначив, що у Кременчуцькому районі наразі вже відкрито 17 кримінальних проваджень по «ухилянтам», а по 7 з них уже винесені судові вироки. Окрім того, з початку цього року щодо таких правопорушників складено 78 адміністративних протоколів. А після початку повномасштабного вторгнення до адміністративної відповідальності притягнуто близько 200 військовозобов’язаних.
Повний текст інтерв’ю читайте на сайті «Кременчуцького Телеграфа» та його сторінках в соцмережах.
Читайте також:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.