Якщо нічого не змінитися, то є загроза не розпочати опалювальний сезон у шести населених пунктах Полтавщини, адже борг величезний — понад 1,3 млрд грн
З 9 вересня всі споживачі «Полтаватеплоенерго» залишилися без гарячої води у зв’язку з відсутністю договору з ГК «Нафтогаз Трейдинг».
Як повідомили тоді у пресслужбі обласного комунального підприємства, 30 серпня договір на постачання природного газу в Полтаві, Кременчуці, Карлівці, Решетилівці, Машівці й Котельві був відправлений, але з незалежних від підприємства причин до цього часу не підписаний.
Попри те, що станом на сьогодні для жителів лівобережжя Кременчука наче нічого й не змінилося, бо гаряча вода тут зникла із закінченням опалювального сезону 2022-2023, ця проблема напряму стосується нашого міста.
Як розповів інтернет-виданню «Полтавщина» заступник генерального директора «Полтаватеплоенерго» й депутат обласної ради з фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Ігор Процай, для того, щоб розв’язувати проблему, потрібно знайти важелі впливу на державну компанію «Нафтогаз України», яке не хоче укладати новий договір без виплати боргу «Кременчуцької ТЕЦ» розміром в 1 млрд грн (а насправді понад 1,3 млрд грн — ред.).
Ігор Процай наголосив, що проблема посилюється тим, що «Полтаватеплоенерго» фізично не зможе виплатити цей чужий борг, який став уже тепер власним боргом обласного комунального підприємства.
11 вересня начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін збирав нараду з керівництвом «Полтаватеплоенерго», головою обласної ради Олександром Біленьким і депутатами облради.
Своєю чергою голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький також наголосив, що заборгованість у понад 1,3 млрд грн належить «Кременчуцькій ТЕЦ», і також згадав про зустріч у столиці з представниками газопостачальників.
— Раніше цей борг був проблемою суто «Кременчуцької ТЕЦ» і місцевої влади Кременчука. У 2022 році місто, його лівий берег, і десятки тисяч жителів опинилися на межі опалювального колапсу. Уряд і обласна рада відгукнулися на пропозицію взяти потужності Кременчуцької ТЕЦ на баланс «Полтаватеплоенерго». А тепер «Нафтогаз Трейдинг» фактично шантажує більшу частину жителів Полтавщини за борги ТЕЦ. На рівні керівництва області та «Полтаватеплоенерго» подали запит на зустріч 12 вересня із представниками «Нафтогазу» та «Нафтогаз Трейдингу», — розповів Біленький.
Наразі це вся інформація. Але постає питання: мова йде тільки про загрозу неповернення гарячої води в крани жителів Кременчука з початком опалювального сезону 2023-2024, чи ще й про ризик взагалі не розпочати цей опалювальний сезон у шести населених пунктах Полтавщини?!
«Кременчуцький ТелеграфЪ» звернувся за коментарями до заступниці генерального директора «Полтаватеплоенерго» Наталія Макаруша, але вона утрималася від роз’яснень.
Читайте також:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.