Більшість лікарень Полтавщини мають автономне опалення. Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я ПОВА Віктор Лисак на апаратній нараді.
За його даними, медичні заклади мають такі типи опалення: 82% — автономне, 17% — централізоване, 1% — альтернативне. І котельні лікарень використовують сьогодні наступні види палива: 71% — газове, 20% — тверде і 9% — електропаливо.
Після закінчення минулого опалювального сезону склали відповідні плани кожного лікувальному закладу області й визначили роботи, які потрібно першочергово виконати. На сьогодні 98% від запланованих робіт виконані й знаходяться на стадії підписання акту про завершення; готові теплові пункти.
За цей період встановили 10 лічильників холодної води, 1 лічильник гарячої води й 8 лічильників електроенергії; заготували твердого палива на 85%.
Віктор Лисак сказав, що сьогодні є питання по Кременчуцькому перинатальному центру, там йде заміна лічильників, і обласний департамент охорони здоров’я просив прискорити ці роботи.
Говорили й про автономні джерела живлення. Так, станом на 1 січня 2022 року у лікарнях області було 96 генераторів, 1 січня 2023 року — 224 і станом на сьогодні — 410 генераторів потужності від 2,5 кВт до 490 кВт. Але на Полтавщині є ще заклади охорони здоров’я, у яких генератори працюють в ручному режимі, їх поки не під'єднали для автоматичної роботи. Це стосується зокрема Кременчуцької міської дитячої лікарні, там стоїть великий генератор і донатор, але вони сьогодні не перейшли в автоматичний режим, обладнання ще треба підключити.
Зараз розглядають можливість переходу лікарень на відновлювані джерела енергії. Віктор Лисак додав, що у закладах охорони здоров’я Полтавщини розпочався пілотний проєкт автоматизованої системи щоденного моніторингу використання енергії, автоматизованої інформаційної системи, яка здійснює облік контролю економії. Спеціалісти пройшли відповідну підготовку.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.