Спрямувати педагогічний колектив на збереження психологічного здоров’я не тільки дітей, а й кожного вчителя
У загальноосвітній школі № 5 імені Людмили Бугаєвської Горішніх Плавнів пройшло засідання педагогічної ради й одночасно практикум і навчання батьків з питань щодо впливу соціальних факторів на психічний стан дітей, правового виховання й запобігання правопорушенням школярів. Учасники зустрічі обговорили можливості збереження психологічного здоров’я дітей та педагогів, дотримання нормативно-правових аспектів школою й батьківською спільнотою, що, на думку фахівців, є запорукою успіху освітнього й виховного процесу.
Зупинилися батьки й педагоги і на теоретичних аспектах з цієї теми та питання адаптації учнів перших, п’ятих та десятих класів. Інформацію представили заступниця директора школи з виховної роботи Ілона Манько та соціальний педагог Дар’я Немченко. Другу, практичну частину заходу — «Психологічна підтримка дітей та підлітків, які втратили близьких людей» провела практичний психолог Євгенія Стариніна.
Як зазначила директорка школи Алла Тузікова, основна мета заходу — спрямувати педагогічний колектив на збереження психологічного здоров’я не тільки дітей, а й кожного вчителя.
Після обговорення теоретичних аспектів впливу соціальних факторів на психічний стан учня, аналізу результатів дослідження адаптації учнів перших, п’ятих та десятих класів до навчання в поточних умовах педагогам були запропоновані рекомендації щодо полегшення процесу адаптації дітей. Серед іншого йшлося про проведення класними керівниками заходів, зокрема, ігрових занять, що сприяли б розвитку комунікативних навичок учнів, налагодженню позитивних стосунків між однокласниками, вивченню та засвоєнню ними своїх прав та обов’язків у школі. Крім того, поради стосувалися важливості виявлення дітей, які складно переживають процес адаптації до навчання в школі, та консультування їхніх батьків.
Під час практичної частини Євгенія Стариніна навчала педагогів вправам, які «допомагають виходити зі стану напруження і нормалізувати як себе, так і школярів». Вона також ознайомила з онлайн-ресурсами, де містяться матеріали, які допоможуть учителям розширити знання у царині психології, що покращить процес навчання в цілому і допомагатиме у формуванні сприятливого освітнього середовища. Як повідомила директорка школи, Євгенія Стариніна пройшла курс навчання і набирає групи для практичних занять з питань щодо формування психологічної стабільності людини. Відповідні заняття практичний психолог буде проводити як для педагогів, учнів, їхніх батьків, так і для змішаних груп до 12 осіб. Збереження психічного здоров’я учнів, зауважила Алла Тузікова, це «безперервний профілактичний процес, що, зокрема, передбачає своєчасне запобігання психоемоційному перенавантаженню».
У продовження теми 9 листопада у школі № 5 провели навчання для батьків на тему «Правове виховання і попередження правопорушень учнів». Захід відбувся в актовій залі навчального закладу в форматі «круглого столу». У ньому, крім вчителів, взяли участь близько 160 представників батьківської спільноти (по п’ять батьків від кожного класу).
Спікерами заходу були Алла Тузікова, Ілона Манько, Євгенія Стариніна. Відкриваючи зустріч, Алла Тузікова закликала її учасників «стати однодумцями в роботі щодо виховання справжнього громадянина України та в усвідомленні того, що основні цінності діти переймають головним чином у сім’ї».
Своєю чергою Ілона Манько акцентувала на нормативно-правових актах, якими педколективи керуються у своїй діяльності. Доповідачка наголосила, що працівники освітнього закладу спираються в роботі також і на внутрішні документи. У рамках обговорення правил поведінки у школі спікери звернули увагу батьків на випадки «куріння» учнями електронних сигарет під час навчального процесу.
Зокрема, нагадали, що з липня 2022 року в Україні набрав чинності закон про заборону використання електронних сигарет у громадських місцях, у тому числі в приміщеннях та на території навчальних закладів. Нікотин у цих пристроях може перешкоджати розвитку мозку, впливаючи на навчання, пам’ять і увагу. Крім того, нерідко кілька учнів по черзі використовують одну й ту саму електронну сигарету, що може призводити до передачі інфекційних хвороб через ротову порожнину. Готуючись до зустрічі з батьками, педагоги провели анонімне анкетування учнів 1-11 класів. Їм запропонували відповісти на п’ять запитань.
Нагадаємо, що нещодавно в малій залі Палацу культури і творчості Горішніх Плавнів відбулася лекція психологині, президентки громадської організації «Нарконон» Марини Грибанової для підлітків про згубність наркозалежності.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.