«Африки», як минулого літа, цьогоріч не буде. Хоча особливої прохолоди теж не передбачається. На цій думці зійшлись і синоптики Гідрометеоцентру, й так звані «народні» прогнозисти.
– Загальний характер цього літа інший, не такий жорсткий, як минулоріч, – розповів журналістам очільник «Укргідрометеоцентру» Микола Кульбіда. – Багато буде днів з температурою 30-35 градусів. Але я не думаю, що можливе повторення минулого року. Адже для України тоді був рекордний за температурним режимом рік. Такі ситуації не можуть повторюватись щорічно. Проте, в окремі дні може бути +40 градусів, як минулоріч.
Серед регіонів, де буде найспекотніше, опинилась Полтавщина. А якщо схочете прохолоди – їдьте на Захід.
Спеку відчуємо вже у червні. Щоправда, у другій декаді мають прийти дощі, грози, шквалистий вітер і навіть град.
– Проте синоптики оцінюють цей період позитивно, бо він дозволить уникнути засушливих явищ, – зазначає пан Кульбіда.
Як прогнозують на сайті gismeteo.ua, кременчужанам доведеться тримати напоготові парасольки із 20 червня – до кінця місяця дощитиме, сонячних днів видасться лише чотири.
Найнижча температура у червні сягне +19, найвища – +32 градуси.
На початку липня дощ та сонце змінятимуть одне одного майже кожні два дні. З 11 липня дощитиме 5 днів поспіль. Затягне небо й з 19 по 22 липня. Очікується, що температура, яку покаже стовпчик термометру, +33, мінімальна – +23 градуси.
За прогнозами синоптиків Гідрометеоцентру, липень дійсно таки «відзначиться» сильними грозовими зливами із градом, найбільших шквалів очікують саме у другій половині місяця. А от серпень, на думку головного синоптика країни пана Кульбіди, буде спекотним, тепло збережеться і в першій половині вересня.
Отже, цього літа Кременчук навряд чи поб’є температурний рекорд, що мав місце наприкінці 30-х та на початку 40-х років, коли спека сягала 40,1 градуси.
Однак, не варто розслаблятись – Леонід Булава, завідуючий кафедрою географії Полтавського вузу вважає, що як мінімум до 2030 року природа дивуватиме своєю непостійністю. Адже кілька років тому розпочався період кліматичних коливань, що триває 20-30 років. А він характеризується своєю непередбачуваністю: літо може видатись спекотним, а зима – дуже холодною. До речі, щось схоже уже було минулого сторіччя – аномальну спеку Полтавщина переживала у 1909 році та у 1940-му.
.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.