Сьогодні мали оголосити проекти Громадського бюджету, які набрали найбільшу кількість голосів. Проте цього не зробили, адже призначили додаткову перевірку голосування
4 січня відбулося засідання робочої групи, на якому очікували почути назви проектів-переможців Громадського бюджету-2018. Проте цього не сталося, тому що члени робочої групи вирішили ще раз дослідити результати голосування.
Під час засідання член робочої групи Громадського бюджету Євген Перевезенцев розповів про спірні питання, які виникли в ході голосування. Зокрема повідомили про випадок, коли у ЦНАПі жінка хотіла проголосувати за один із проектів, проте не змогла цього зробити, бо хтось це зробив за неї. Тобто, невідома особа використала право іншої людини голосувати.
Євген Перевезенцев розповів, що автори проектів також розповідали про схожі випадки. Але робоча група не може їх підтвердити, адже повідомляли про випадки без згадування імен.
Крім того скаржилися на роботу контакт-центрів. Були скарги, що КЦ працювали не в робочий час або у вихідні дні, у робочий час були закриті.
Загадали й про ситуацію у КЦ №12 за участю депутата Кременчуцької міськради, у результаті якої до поліції написали дві заяви.
Секретар Кременчуцької міської ради, член робочої групи Юрій Гриценко запропонував перевірити голоси, щоб вирішити всі спірні питання, які виникли під час голосування. За його словами на це потрібно 10 робочих днів.
Депутат Денис Терещенко відповів, що ніхто не проти перевірки, ніхто її не боїться. Також депутат зауважив, що у положенні до Громадського бюджету відсутня процедура, яка дозволяє проводити перевірку. Терещенко сказав, що перевірка не має юридичної сили та згадав про пункт 5.11 положення. У ньому йдеться, що всі спірні питання, які виникають протягом голосування, вирішуються робочою групою шляхом відкритого розгляду. Тобто, коли почали виникати проблеми, робоча група мала оперативно зібратися і вирішити їх. Проте цього не зробили.
Після депутата слово взяв один із авторів проектів Олександр Касіт.
На це питання чоловік не отримав відповіді від робочої групи. Також Олександр додав, що відповідно до регламенту, робоча група має підвести підсумки голосування та оприлюднити переможців.
Через кілька хвилин бурхливих обговорень Денис Терещенко знову нагадав, що перевірка не має юридичних підстав.
Потім до робочої групи звернулася авторка проекту №12 Валентина Холодняк. Вона вимагала не проводити перевірок та дотримуватися положення.
Після цього слово взяла авторка проекту №28 Марія Ситкіна. Вона порушила питання, чому осіб, яких викрили у «накрутці» голосів, не дискваліфікують.
Їй відповіли, що керуючись такою логікою, конкуренти можуть підставити вас і накрутити «лівих» голосів. І питання щодо того, як потім ідентифікувати цю людину, залишилося відкритим.
Тож переможців Громадського бюджету-2018 так і не оголосили. Попри заперечення оголосили про перевірку. Кінцеві результати мають оголосити 21 січня.
Але вже відомі неофіційні результати голосування. Про них «ТелеграфЪ» напише в наступному матеріалі.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.