Враховуючи вчорашні запитання в чатах, «Кременчуцький ТелеграфЪ» зібрав для вас корисну та животворну інформацію
Учора, 28 лютого, у місті вперше вили сирени в умовах війни. Вони попереджали про повітряну загрозу. Зарубіть собі на носі: під час війни учбових сирен не буває. Але без паніки! З холодним розумом!
Почули сигнал тривоги – мерщій вмикайте радіо – та з речами на вихід у сховище. Беріть лише необхідне (не забувайте про воду та мінімальний запас їжі). Не гребіть величезні торби – не займайте місце у сховищі, де можуть рятуватися й інші люди.
У сховищі доведеться сидіти принаймні годину, до нового оповіщення ДСНС. Чому? Про це далі.
Кременчужани у чатах скаржаться, що в деяких районах не чули сирен. Систему оповіщення швидко відлагодять, оперативні служби зрозуміли, де є нестиковки. Проте причиною того, що ви не чули, можуть бути щільні та добротні вікна. АЛЕ. Майте на увазі: сигнал сирени дублюється по радіо та по телебаченню. Більше того, після сирени слід ввімкнути радіо (чи телевізор на місцевому каналі) та послухати інформацію про характер загрози.
Тож якщо ви вчора ввечері не чули сирен, заради безпеки не вимикайте вдома радіо (слухати можна на телефоні, у комп’ютері), налаштовані на хвилі:
Можна дивитися місцеві телеканали – «Візит», Кременчуцьку міську телерадіокомпанію (телеканал «Кременчук») – там теж транслюють сигнали.
Щоб уникнути проблем з оповіщенням, у ДСНС створили окремі чати для територіальних громад у Телеграм. Там офіційно дублюється сигнал сирени. Хіба що вона не виє. Підпишіться і перевіряйте повідомлення. Ось чат Кременчука: https://t.me/sirena_kremenchuk
Окремий є для Полтави (тривога може не «накривати» всю область одразу). https://t.me/dsns_poltava_syrena
А ось канал «Кременчуцького Телеграфа» - ми теж пильнуємо сирену для вашої безпеки та сповіщаємо.
https://t.me/telegraf_kremenchuk
Як діє режим повітряної тривоги роз'яснив т.в.о директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської обласної військової адміністрації Віктор Стеблянко.
Оповіщення здійснює оперативний черговий цивільного захисту області, який чергує цілодобово. Оперативний черговий отримує інформацію з Києва. Залежно від вказівок центру, сигнал тривоги може йти як на всю область, так і на окремий населений пункт районного значення (за колишніми розподілами районів). Тобто тривога може бути в Полтаві чи Миргороді - але тихо у Кременчуці.
Ще раз повторимо: не панікуйте, живіть, але пильнуйте! Усі вистоїмо. Усе буде Україна!
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.