Через повномасштабну агресію рф проти України державна політика з дерусифікації впевнено крокує нашими вулицями, скверами, майданами, мостами, іншими об'єктами топоніміки як у великих містах, так і в невеличких населених пунктах.
Перейменуванню також підлягає вулиця Гагаріна, на якій знаходиться головний офіс Кременчуцького ЦНАП. Працівники центру звертаються до кременчужан з проханням підтримати перейменування.
Наприкінці XVIII – початку XIX століття тут діяла церква Покрови Пресвятої Богородиці (Покровська церква), яка мала близько тисячі парафіян. За радянських часів церква була зруйнована, і лише деякі її підвальні приміщення збереглися. Це одна з небагатьох історичних та культурних пам’яток Кременчука, що залишились після того, як місто було майже повністю знищене під час Другої світової війни.
Під час реконструкції будівлі ЦНАП у м. Кременчуці (вул. Гагаріна, 14) був знайдений фундамент Покровської церкви. Міською владою було прийнято рішення зберегти цю історичну знахідку для мешканців міста та його гостей.
Нині в приміщенні ЦНАП облаштовано храмову кімнату, яка є відкритою для відвідин у години роботи ЦНАП. Тут експонуються ікони, настінний живопис, церковні предмети та книги середини ХІХ – початку ХХ століть, богослужбовий одяг (ризи) того ж часу, старі фотографії храмів різних конфесій, які прикрашали вулиці Кременчука у різні роки та багато іншого. З часу її відкриття було проведено понад 100 екскурсій, які, на жаль, тимчасово зупинені з врахуванням, спочатку карантинних заходів, а зараз – воєнного стану.
Підтримати перейменування вулиці Гагаріна на Покровську можна:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.