У суботу, 19 серпня, місто прощалося з Віктором Михайловичем Федорченком – найпопулярнішим у Кременчуці лікарем жінок. До ПК “Кредмаш”, аби віддати останню шану відомому кременчужанину, прийшло чимало міських політиків, функціонерів та підприємців. Але найбільше все-таки було жінок. Вони йшли суцільним потоком. І майже кожна на запитання, чому вона сюди прийшла, відповідала: “Він врятував мені життя”.
“Телеграфу” довелося щільно співпрацювати з відомим лікарем у 2004 році. Віктор Михайлович, як депутат міської ради, передав редакції скарги своїх виборців. Виборці – переважно жінки з малими дітьми – скаржились на те, що у міському пологовому будинку їх змушують платити гроші до каси; що у міських лікарнях їх змушують купувати ліки в конкретних аптеках мережі “Айболит”; що у поліклініках за кожен аналіз доводиться платити. Скарг було чимало. Особисто лікаря Федорченка обурювали примусові внески, запроваджені у пологовому будинку. Він не приховував, що насправді пацієнти часто віддячують лікарям – але за власним бажанням. І впроваджувати це в примусовому порядку недобре.
Власне, до останнього дня Віктор Михайлович залишався не лише лікарем, а й політичним та громадським діячем. Останній – 2006-й – рік був для нього непростим. Схоже, рік виборів майже для кожного кременчуцького діяча виявився складним – складно було розібратися, куди дме вітер та втриматися на плаву. Віктор Михайлович не знайшов порозуміння з міським осередком блоку “Наша Україна” і зрештою опинився в неоднозначному блоці Юлії Тимошенко (БЮТ) – де вирувала серйозна боротьба між двома потужними підприємницькими кланами. В міському осередку БЮТ раніше завжди активний лікар Федорченко вже нічого не встиг зробити.
Похований Віктор Федорченко на Новоміському цвинтарі, у Почесному ряду – неподалік від колишнього міського голови Івана Пономаренка. Некролог підписали міський голова, керівники районів, заступники міського голови, члени міськвиконкому та начальник міського відділу охорони здоров’я.
Біографічна довідка
Віктор Михайлович Федорченко народився 7 грудня 1935 року в місті Ржищеві Київської області. Батьки – вчителі. Після закінчення Донецького державного медичного інституту працював у місті Єнакієве Донецької області. До Кременчука переїхав у 1967 році. У 1971 році призначений головним лікарем міського пологового будинку. Пропрацював на цій посаді 26 років. Здійснив понад 14 000 операцій.
У 1996 році Вікторові Федорченку присвоєне звання Заслуженого лікаря України.
У 1997-му - отримав звання “Почесний громадянин Кременчука”.
Головна акушерка міського пологового будинку Тетяна Влох: “Для нас смерть Віктора Михайловича – особиста трагедія. Ми пропрацювали з ним 28 років! Ось стоїть його операційна сестра, з якою він провів 14 000 операцій. Як на мене, він врятував добру половину пацієнток пологового будинку. І наших дівчат – тих, хто працював разом з ним – теж оперував”.
Пані Галина, колишня пацієнтка: “13 років тому він врятував мені життя, тож, як я могла не прийти?”
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.