Минулого четверга у міському краєзнавчому музеї відкрилась цікава виставка – напівдитяча, напіввійськова. Присвячена вона 10-й річниці Кременчуцького військового ліцею. 16-го квітня у ПК «Кредмаш» відбудуться офіційні ювілейні урочистості. А експозицію у краєзнавчому музеї відкрили на тиждень раніше. І вийшла вона дуже колоритною та симпатичною. Тут ви побачите і колекцію військової форми армій світу, і колекцію іграшкових солдатиків – збирає їх, між іншим, начальник військового ліцею полковник Поляков. Але найцікавіше в експозиції – фотоматеріали про життя військового ліцею. Фотографії, до речі, якісні. Бо робив їх сам начальник ліцею – він ще й знаний у Кременчуці фотолюбитель.
Військовий ліцей створили у Кременчуці ще у 2000 році. Тоді він називався Полтавський обласний ліцей із посиленою військовою підготовкою. Лише у 2006-му його назвали так, як треба – Кременчуцький військовий ліцей. Це єдиний ліцей в Україні, куди беруть вчитися дівчат. Тож тут вчаться хлопчики і дівчата, про яких мама ліцеїста Тристана сказала: «Они уже солдаты, только маленькие!» «Маленькі солдати» цілком серйозно «учат матчасть», розбирають автомат Калашникова, бігають кроси, і навіть танцюють вальс. І це дуже доречно.
Як сказала директор музею пані Гайшинська, «у Кременчуці завжди стояли військові. І це були прекрасні, виховані військові, які писали вірші і чудово танцювали вальс!» І от, завдяки начальнику військового ліцею, куртуазному полковнику Полякову, прекрасна традиція відновилася. Кременчуцькі військові ліцеїсти знову танцюють вальс. А найліпші з них стають стипендіатами Верховної Ради, служать у стратегічній розвідці та у підрозділах бойових плавців.
Миле фото, правда? Зворушливе навіть. Зліва – начальник військового ліцею полковник Поляков. Справа – його вихованець, ліцеїст Терновський. Гарний хлопчик. Закінчив ліцей із золотою медаллю. Поки вчився, був «честю і совістю» ліцею. Ніколи не брехав, ніколи не переходив дорогу на червоне світло, ніколи не порушував устав внутрішньої служби. Зате одного разу добросовісно зламав руку начальнику ліцею. Взагалі-то, ніхто з ліцеїстів не міг виграти у начальника ліцею – тоді ще підполковника Полякова – змагання з армреслінгу. І ось одного разу змагатися з начальником ліцею сів ліцеїст Терновський. Давили вони давили один одному руки, і ліцеїст Терновський так добросовісно це робив, що аж зламав зап’ясток підполковнику Полякову. Терновському за це нічого не було. А зараз він служить у стратегічній розвідці.
Це – мундир полковника козацького війська. Він потрапив до колекції ліцею непростим шляхом – через гучний політичний скандал. Подарував його Кременчуцькому військовому ліцею міський голова пан Глухов. Зробив він це під час виборчої кампанії на посаду міського голови, у 2005-му році. Про цей подарунок якимось чином дізнався Леонід Білан – один із найепатажніших мерів Кременчука. Він підняв страшенний галас. Стверджував, що такий подарунок під час виборчої кампанії – це нахабний підкуп ліцеїстів (до речі, ліцеїсти неповнолітні, участі у виборах не беруть). Товариш Білан навіть звертався до відповідних правоохоронних органів. Що сталося з цим зверненням, ми не знаємо. А мундир козацького полковника і понині живе у військовому музеї ліцею, в колекції військових форм армій світу. Його сусіди – мундир польського офіцера та польова форма офіцера ВПС армії США.
Це – Катя Чемес. Її ім’я ми винесли у назву матеріалу про ліцей. Бо вона того варта. Катя – та сама дівчина, яка пробігла спортивний марафон довжиною у 42 кілометри! Катя вчиться у Кременчуцькому військовому ліцеї. Власне, на марафоні вона захищала честь свого навчального закладу. А разом із Катею – щоб підтримати її бойовий дух – увесь марафон пробіг її батько, полковник українських збройних сил. До речі, начальник військового ліцею – полковник Поляков – теж регулярно бігає разом із вихованцями. Хоча, зазвичай, полковники кидають бігати кроси ще у майорах.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.