На площі Свободи в столиці Словаччини зібралося близько 5 тисяч людей, які висловили незгоду з політикою прем’єр-міністра
12 березня неподалік від будівлі Парламенту Словацької Республіки відбувся масштабний мітинг, організований громадською ініціативою Mier Ukrajine. На площі Свободи зібралося близько п’яти тисяч людей, словаків та українців, які попри дощову погоду прийшли висловити підтримку Україні та незгоду з проросійською політикою Роберта Фіцо, передає кореспондентка «Кременчуцького Телеграфа» з місця події.
Сцена на площі була прикрашена прапорами Словаччини, України, Європейського Союзу та НАТО, а поруч розмістився намет волонтерів, де за донат можна було придбати тематичну сувенірну продукцію.
Мітингу передувала подія, яка викликала неоднозначну реакцію як словацького, так і міжнародного суспільства: під час дипломатичного форуму в Туреччині міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар зустрівся з очільником МЗС країни-агресорки Сергієм Лавровим та потис йому руку. Окрім Бланара на такий крок наважилися лише представники Узбекистану, Киргизстану та Есватіні.
Тоді Фіцо висловив повну підтримку діям міністра закордонних справ і зазначив, що ця зустріч є прикладом «збалансованої і суверенної словацької зовнішньої політики щодо всіх країн світу», повідомило видання Aktuality.sk.
Одним з перших взяв слово Петер Татар (Peter Tatár), член Національної Ради Словацької Республіки і засновник громадянського руху «Громадськість проти насильства».
Представниця Відкритої культури Вероніка Нємцова (Veronika Nemcová) закликала чинну владу переглянути скасування дозволу на культурну співпрацю з Росією і Білоруссю. Вона зазначила, що понад 190 тисяч людей підписали відповідну петицію до міністерки культури Мартіни Шимковічової та зачитала цитату з відкритого листа, котрий підписали видатні словацькі діячі культури. У тексті йшлося про те, що неможливо співпрацювати з країнами, які скоюють воєнні злочини, руйнують українську культуру, нищать її культурну спадщину.
Згадала вона і про поправку до закону про телерадіомовлення, яка, на думку Нємцової, фактично впровадить в країні політичну цензуру.
Виступили на мітингу й представники екологічних організацій, руху ЛГБТ та організації матерів. Усі вони критикували дії уряду і висловлювали підтримку Україні та демократичним цінностям, які відстоює український народ.
На сцену вийшли студенти — словаки та українці, які навчаються в Словаччині. Представник студентів розповів про те, що був в Україні на початку вторгнення, спілкувався з людьми з Херсона, який був окупований протягом дев’яти місяців, говорив з тими, хто живе у війні вже протягом десятьох років.
Люди, які були на мітингу, підтримували ораторів, часто було чути вигуки «Слава Україні!» — а на адресу чинного прем’єра звучало здебільшого слово «Ганьба!».
Виступив на мітингу і чеський дизайнер та активіст Додо Добрик, який започаткував ініціативу «Подарунок для Путіна». В рамках цієї ініціативи протягом двох років було зібрано понад 26 мільйонів євро, за які придбали зброю, техніку та снаряди для ЗСУ.
Коли ж зі сцени закликали присутніх увімкнути ліхтарики на смартфонах, аби розігнати темряву, що наступає на країну, площа спалахнула тисячами маленьких вогників.
За матеріалом The Slovak Spectator, «Українські новини в Словаччині»
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.