Переказ «Швидка копійка» можна буде отримати в «Ощадбанку» з 12 березня. Проте є й інший спосіб отримання субсидії, якщо ви вже клієнт цього банку
Із 12 березня розпочнеться виплата субсидій у готівковій формі не пенсіонерам. Кременчужани звертаються до редакції з проханням роз'яснити деталі: що таке переказ «Швидка копійка»? Чи обов'язково отримувати субсидію в касі «Ощадбанку»? І чи можна відкрити картку заздалегідь, щоб не стояти у чергах?
Ми звернулися за коментарями до керівниці кременчуцької філії «Ощадбанку» Наталії Скляр.
Тим, хто вже має соціальну карту (наприклад, для виплати допомоги на дитину, тощо), субсидія за лютий у березні надійде одразу на карту. Тобто не треба стояти в черзі до каси за переказом «Швидка копійка».
Якщо немає соціальної картки в «Oщадбанку», оформити її, не чекаючи 12 березня. В цьому випадку на неї надійде сума монетизованої субсидії.
4 березня ми протестували, як працює варіант другий — працівник редакції у відділенні банку на вул. Небесної сотні заздалегідь оформив соціальну картку, на яку буде надходити субсидія.
На оформлення картки пішло півгодини — разом із записом в електронну чергу, недовгим очікуванням (близько 7 хвилин). На руки видали договір. Саму картку видадуть через два тижні — орієнтовно 18 березня. Працівник банку повідомила, що надійде SMS про те, що картка готова, і про отримання субсидії.
Тепер, увага: якщо ви оформляєте соціальну картку заздалегідь (як зробили ми), заплатити за лютий за компослуги повністю доведеться з власних коштів. І лише потім отримати відшкодування (субсидію на картку). Бо саму картку в цьому випадку виготовлятимуть довше, ніж прийде «Швидка копійка». При цьому граничний термін оплати за компослуги, який зазвичай виконавці прописують у договорах — це 20 число місяця наступного за розрахунковим.
Якщо власних коштів (без субсидії) недостатньо, щоб самому себе кредитувати - заплатити за лютий повністю (і трохи почекати субсидію на картку), вам краще не повторювати наш досвід...
«Ощадбанк» пропонує заздалегідь записатися на прийом для отримання переказу «Швидка копійка» - вибрати зручний час та найближче відділення. Записатися можна онлайн на сайті банку.
Разом із тим, Наталія Скляр підкреслює, що банк працюватиме в посиленому режимі, щоб усім видати субсидії готівкою.
Наталія Скляр підкреслила: урядова Постанова передбачає, що гроші в системі миттєвого переказу «Швидка копійка» зберігатимуться протягом трьох місяців. По закінченні цього часу вони повернуться до Мінсоцполітики.
Передбачено, що органи соцзахисту враховуватимуть не отримані суми при наступному перерахуванні субсидії, тобто гроші не пропадуть і врешті дійдуть до адресата. Але ж платити за компослуги потрібно місяць у місяць, тож краще не прогавте «Швидку копійку».
Нагадаємо, субсидія «живими грошима» у березні надійде тим, кому цей вид допомоги призначений з 2018 року. Для тих, хто отримує субсидію з 2019 року, працює інша модель монетизації: кошти надходять на рахунок в «Oщадбанку» і автоматично списуються за компослуги. Отримати залишок монетизованої субсидії (за рахунок економії послуг) можна буде по закінченні опалювального сезону.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.