Споживачі дочекаються цього лише після укладення оновлених договорів, але це поки що неможливо — не затверджені типові договори
Із 1 травня діють норми нового Закону «Про житлово-комунальні послуги», які передбачають покарання для виконавців послуг у разі неякісного їх надання: зниження оплати, пеню (штраф, неустойку) на користь споживача «у порядку та розмірі, визначених законодавством або договором».
Чи будуть внесені відповідні зміни у договори? Чи є вже методика, яка обумовлює практичну реалізацію цих положень Закону? Про це ми запитали директора департаменту ЖКГ Івана Москалика. Відповідаючи на запитання, він підкреслив, що застосування пені (штрафу) до виконавця послуг або зниження плати за неякісну послугу буде можливе лише за таких умов:
Зазначимо, що новий Порядок передбачає: виконавець послуги (управитель) «зобов’язаний прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі про надання відповідних послуг, але не пізніше ніж протягом однієї доби з моменту отримання претензії споживача». За старим Законом про ЖКП складання акту-претензії теж регулювалося договором, але виконавці послуг зазвичай брали собі 3 доби на реагування. Тепер цей термін скорочений.
У разі неприбуття виконавця послуги на виклик складається акт-претензія, який підписують не менше, як два споживачі, які проживають у сусідніх будівлях (приміщеннях). Акт-претензію виконавець має зареєструвати в журналі та дати відповідь протягом 5 робочих днів.
Виконавець комунальних послуг або управитель багатоквартирного будинку протягом п’яти робочих днів вирішує питання щодо задоволення вимог, викладених в акті-претензії, або надає споживачу обґрунтовану письмову відмову.
Тобто фактично відсутність реакції на скаргу з боку виконавця послуги уже є підставою для зменшення оплати та нарахування пені на користь споживача.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.