Газ у будинку відключили для перевірки газопроводів. Але потім не вмикали, доки голова ОСББ не укладе угоду про розмежування мереж. У міськгазі пообіцяли, що так буде з кожним будинком у місті
Мешканці будинку, що на вулиці Генерала Родимцева, 3, де створене ОСББ цього тижня три дні просиділи на бутербродах. Зварити їжу було ніяк, бо газовики 10 червня відключили газ. До цього, як розповіли мешканці, на під'їздах зявилося оголошення про перевірку газових мереж.
Але газ після перевірки не вмикали аж доти, доки голова правління ОСББ не підпише акт про розмежування мереж та не укладе угоду на їх обслуговування. На це мешканці поскаржилися до редакції «Телеграфа».
На третій день сидіння без газу Олена Леверя, голова правління ОСББ, таки уклала угоду, яку від неї вимагав міськгаз, хоча багато хто з мешканців і був проти. Угодою передбачається додаткова плата за обслуговування мереж будинку та газових приладів у квартирах. Люди вважають дії газовиків шантажем.
Наразі мешканці поскаржилися на дії газовиків до поліції, написали скаргу до Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та підписалися під зверненням до міського голови Віталія Малецького.
Вимоги ПрАТ «Кременчукгаз» про розмежування мереж лунають не вперше. У виконкомі свого часу збирали нараду з головами ОСББ. На той час позиція департаменту ЖКГ була такою: не підписувати акти та угоди.
Із вступом в дію з 1 травня норм нового закону «Про житлово-комунальні послуги» ПрАТ «Кременчукгаз» почав погрожувати відключеннями тим, хто не підпише акти розмежування мереж та не укладе угоди на їх обслуговування — тепер від погроз перейшли до дій.
Ситуацію з відключенням газу в ОСББ на вулиці Генерала Родимцева, 3 прокоментував «Телеграфу» Болеслав Грабовський, головний інженер ПрАТ «Кременчукгаз».
- Мешканці будинку заявляють, що їм не вмикали газ, доки не буде підписаний акт розмежування мереж. Люди вважають, що це шантаж.
- Нехай вважають. Це вимога НКРЕКП, закону, вони можуть вважати все, що завгодно. Ми перевіряли цей будинок. Знайшли витоки і три дірки в газових стояках. Газ свистів назовні. Будинок близько 5 років не проходив технічне обслуговування. На будинку газовий лічильник. Якби ми його не відключили, люди б прибігли до мене скаржитися, що їм нарахували газу по 20 кубометрів на людину! А газ тупо виходив через отвори. Для цього проводиться технічне обслуговування. Ми знайшли проблему, її усунули та подали газ. Я діяв відповідно до законодавства. Вони скаржаться в НКРЕКП? Нехай скаржаться! НКРЕКП за відсутність актів розмежування мереж уже оштрафувало підприємство у квітні на 50 тисяч гривень. Що, ще раз отримати такий штраф? Я подивлюсь, що напише НКРЕКП!
- Це єдина така ситуація з будинком?
- Це буде регулярно з усіма будинками. Всі повинні мати акти розмежування. Нехай готуються!
- Уточнюю: з усіма будинками ОСББ, чи й з будинками, які обслуговують керуючі компанії?
- З будинками керуючих компаній теж. Повинен бути акт розмежування. Це європейська практика. Взяти хоча б той же будинок на вулиці Генерала Родимцева. Вартість технічного обслуговування на три роки всіх зовнішніх газопроводів та газових плит — 5 гривень на місяць з квартири, за угодою. Це що, для когось проблема? Це менше, ніж маршруткою проїхати з центру до Молодіжного. Я не собі ці гроші беру. Я турбуюсь про безпеку. За ці гроші будуть обслуговуватися їхні газові лежаки та газові плити.
- Скільки будинків уже уклало угоди та акти?
- Не скажу, але їх укладають.
- Керуючі компанії уклали хоч один акт розмежування, чи заходи впливу застосовуються лише до ОСББ?
- Керуючі компанії теж зіштовхнуться з цією проблемою. Я не ділю ОСББ — не ОСББ, для мене всі люди рівні.
- Але за фактом виходить інакше.
- За фактом — перша аварія, яка відбудеться в будинку керуючої компанії — і він теж зависне. Ще раз підкреслюю: ціна для однієї квартири — 5 гривень на місяць. Протягом літа ми плануємо укласти всі угоди. Нехай готуються всі! Будь-яка аварія, будинок відключається — і я не подаю газ, доки документів не буде.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.