У ніч з 26 на 27 липня журналістка «Телеграфа» «заступила на нічну зміну» з патрульними поліцейськими. Побачила, які ритуали виконують копи перед кожною зміною, приміряла бронежилет і стала свідком кількох правопорушень
26 липня 2019 року. Близько 18.20 стою біля Батальйону патрульної поліції Кременчука за адресою проїзд 40 років ДАІ, 3. Через кілька хвилин мене зустрічає помічник командира батальйону Роман Мірошник та проводить в приміщення «патрульки».
Після знайомства показують «захисника», з яким я проведу сьогоднішню ніч – бронежилет другого класу, який боронитиме мене від куль та ножових поранень. Бронежилет не важкий: за словами Романа Мірошника, важить трохи більше трьох кілограмів. Зокрема я значних незручностей під час носіння «броні» не відчула і забула про нього через пів години.
Перед виходом на лінію патрульні проходять ряд перевірок. О 18.30 перед нічним патрулюванням копи вишикувалися на плацу. Якщо коп заступає вдень, шикування відбувається о 06.30.
Зміна триває близько 12 годин, тривалість залежить від кількості викликів. Графік виглядає наступним чином: 2 дні нічні зміни, 2 дні вихідних, 2 дні денні зміни.
Правоохоронцям провели інструктаж, перевірили зовнішній вигляд та спецзасоби, бронежилет, посвідчення водія та нагрудного жетона. Потім патрульні пішли отримувати зброю.
Стражі порядку носять пістолет «Форт-17», їм видають 2 магазини, 28 патронів. Зблизька роздивитися пістолет не вдалося – зброю не можна діставати з кобури без необхідності.
Отримання зброї
Після цього патрульним видають бодікамери та планшети. Наступний крок – отримання службових машин. Останній етап – проходження медогляду.
У ніч з 26 на 27 липня на патрулювання вийшли наряди автопатрулів, піший патруль, дорожня поліції, ТОР (наряд тактико-оперативного реагування).
ТОРівців залучають для охорони громадського порядку під час проведення масових заходів. На кременчуцьких вулицях ТОРівці беруть участь у розв’язанні більш небезпечних проблем: крадіжок, розбоїв, бійок чи масових сутичок.
Крім того, у патрулювання заступає командирський екіпаж. Простими словами, подібний екіпаж контролює роботу патрульних та допомагає їм за необхідності. Зокрема у цю ніч на патрулювання вийшли помічники командира батальйону Вадим Ненич та Роман Мірошник. Вони також допомагали мені орієнтуватися у нічних пригодах та були моїми охоронцями.
Роман Мірошник, я та Вадим Ненич (зліва направо)
Моє «патрулювання» почалося близько 20.00. Перший виклик - нанесення тілесних ушкоджень.
На асфальті біля супермаркету «АТБ», що на зупинці «вул. Вадима Пугачова», сидить нетверезий чоловік. Він повідомив, що його побили двоє чоловіків.
Протягом 15 хвилин двох підозрюваних у побитті знайшли у дворах. В одного з них під час поверхневого огляду виявили газовий балончик «Терен-4», яким заборонено користуватися. Щодо нього мають скласти адмінматеріали.
Тим часом постраждалий вже стверджує, що його ніхто не бив. Заяву писати не захотів.
20.47. По проспекту Свободи, біля місцевої прокуратури, через несправність одного з габаритів зупинили вантажівку. Під час перевірки документів патрульні виявили, що водій з Чернівецької області. Він помітив поломку на заправці та пообіцяв її ліквідувати.
21.08. На світлофорі на перехресті вулиць Троїцької та Лікаря Богаєвського водій на машині Daewoo Lanos рушив на жовтий сигнал. Копи склали постанову за порушення ч.2 ст. 122 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
21.35. Після складання постанови, рухаючись вулицею Лікаря Богаєвського, патрульні помітили «одноокого» легковика – не функціонувала ліва фара. Водій машини пояснив, що втрапив у яму, після чого фара перестала світити. Після перевірки документів та вмісту багажника шофер поїхав далі.
21.45. З вулиці Горького, з будинку №17, повідомили, що з балкону 5 поверху висить зв'язка речей. Підіймаємося до квартири, з якої ймовірно висить ганчір’я.
Переді мною двері без ручки, на яких приклеєний листочок з написаними показами електроенергії. Патрульні стукають у двері – ніхто не відчиняє.
Постукали у двері до сусіда. Двері відчинив молодий чоловік, який повідомив, що з балкону поруч справді звисає зв’язаний одяг. Хлопець каже, що сусіда бачить рідко, шуму з його квартири вночі не чує.
Вийшовши на вулицю, до нас підійшов заявник. Чоловік розповів, що побачив «це» у соцмережах. А оскільки одяг звисає над балконом його знайомого, кременчужанин занепокоївся, що квартиру можуть обікрасти, «зайшовши» через балкон.
Патрульні зазначили, якщо знову побачать щось дивне – набрати «102», адже зараз вони більше нічого зробити не можуть, бо не мають права вибивати двері.
22.19, світлофор на перехресті проспекту Свободи та вулиці Вадима Пугачова. Авто Skoda Fabia починає рух на жовтий сигнал. Патрульні склали на нього постанову.
Копи говорять, що рух на «жовтий» може здатися незначним порушенням. Але це серйозне недотримання правил дорожнього руху. Як приклад навели страшну аварію у Харкові, яка сталася у жовтні 2017 року, та яка забрала життя шістьох людей. Як з’ясувалося пізніше, водій за кермом автівки Volkswagen зупинився на світлофорі за стоп-лінією та почав рух на «жовтий». На перехресті Volkswagen в’їхав у Lexus, який рухався на великій швидкості на заборонений сигнал світлофора. У результаті Lexus викинуло на тротуар, де перебували люди.
22.45. На набережній Лейтенанта Дніпрова патрульні виявили чоловіка з ознаками алкогольного сп’яніння за кермом ВАЗ-2110. Водій відмовився проходити перевірку за допомогою «Драгеру» та в наркодиспансері. Патрульні склали протокол за порушення ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
23.45, з вулиці Олексія Древаля, 25, на «102» повідомили про вбивство. На щастя, на місці інформація не підтвердилася.
За словами жінки, постраждалий (чоловік сестри) чіплявся до її сина. Вона вдарила його по голові. Постраждалий писати заяву відмовився.
02.47, залізничний вокзал. Група молодих людей біля вокзалу, на парковці, голосно слухали музику з «євробляхи». Патрульні перевірили документи, провели поверхневу перевірку та зробили усне попередження молоді.
03.35, вулиця Небесної Сотні. Volkswagen рухається вулицею з вимкненими фарами. За словами водія, він забув увімкнути світло, коли виїжджав із заправки «ОККО». Під час перевірки документів виявилося, що у чоловіка відсутня страховка. З цього приводу склали адмінматеріали.
Після цього кількість викликів почала зменшуватися. Помічник командира батальйону Вадим Ненич охарактеризував цю ніч, як ніч вихідного дня, відносно спокійною. Тож моя робота завершилася, і близько 4.20 я зустрілася з подушкою.
P. S.: тут описана лише частина викликів та правопорушень, що сталися у місті.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.