У цей час там проходив фестиваль вуличної їжі «Picnic Fest 2019», тож «ТелеграфЪ» вирішив розібратися у ситуації
Наприкінці липня до редакції «Кременчуцького Телеграфа» надійшла скарга від кременчужанки Наталії. Жінка розповіла, що 28 липня хотіла з онукою прогулятися Придніпровським парком, але їх не пустили та вимагали за вхід заплатити 50 гривень. Ось текст її звернення:
Чому перекрили частину Придніпровського парку
Справа у тому, що у період 26-28 липня у Придніпровському парку проводився «Picnic Fest 2019» — фестиваль вуличної їжі. Бажаючи розібратися у ситуації, ми звернулися до організатора цього заходу — підприємця Антона, аби дізнатися, чи справді рух містян парком був обмежений.
Він дійсно підтвердив, що під час проведення фестивалю частина парку була огороджена парканом, а саме літня сцена та зелена зона поряд з нею. Антон пояснив нам, що на те є цілком об'єктивні причини.
По-перше, подібне застереження пов'язане з безпекою. Охоронці на вході не пропускали п'яних дебоширів, а також затримали двох молодиків з ножами, які б могли порушувати порядок та заважати відпочивати іншим гостям. Питання безпеки було важливим, адже на території фестивалю відпочивало багато дітей. За словами Антона, завдяки платному входу, охоронцям та паркану вдалося уникнути інцидентів, на фестивалі не було бійок та п'яних осіб, усе пройшло тихо та спокійно.
По-друге, організатори найняли музикантів, які грали живу музику, на літній сцені встановили екран, де можна було дивитися фільми під відкритим небом, на фестивалі працювали аніматори для дітей. Організатор навів приклад: коли люди йдуть у кінотеатр або ведуть своїх дітей у «Флай Кідс», вони ж платять за вхід і вважають це нормальним.
По-третє, Антон розповів, що фестиваль був благодійним, і з кожних 50 гривень 20% (тобто 10 гривень) пішло на закупівлю необхідних товарів та продуктів для будинку дитини.
За словами підприємця, подібні фестивалі у парках вже давно проводяться у інших містах України, проте там, як правило, ціни за вхід значно дорожчі — 150 грн.
Чоловік запевнив нас, що відгородили парканом лише частину паркової зони, а прохід до Дніпра по алеях ніхто не чіпав, кременчужани могли спокійно гуляти та пересуватися парком. Ніхто нікого не примушував платити кошти за вхід, зрозуміло, що учасники відвідували фестиваль добровільно.
Крім того, організатори заздалегідь давали рекламу, у якій вказували, що на територію «Picnic Fest» вхід буде платним, знаючи це, люди приходили туди цілеспрямовано або розверталися та просто йшли, якщо не мали наміру долучитися до заходу. Діти до 12 років могли зайти на «Picnic Fest» безкоштовно.
Ми спитали у Антона, чи мав він офіційний дозвіл на те, аби перекрити частину парку. Він відповів, що це було узгоджено з мерією міста, але офіційного дозволу він не має, аби нам надати.
Пайова участь в утриманні об'єкта благоустрою: що це таке і як працює
Тоді «ТелеграфЪ» взяв коментар у керівника управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики Кременчука Людмили Жорняк.
Вона пояснила нам, що практика проведення подібних заходів широко розповсюджена в Україні, зокрема, у багатьох великих містах обласного значення. Як це працює: підприємець бере пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою, де він проводить свій захід, тобто йому в оренду за певну суму тимчасово дають частину міста (частіше це паркова зона).
Аби ознайомитися з договором про пайовий внесок, ТЪ направив інформаційний запит до виконкому Кременчуцької міської ради, відповідь на який там повинні підготувати протягом 5 робочих днів. Ми таки отримали копію вказаного договору, з ним можна ознайомитися:
Фактично організатори «Picnic Fest» взяли в оренду частину Придніпровського парку на час проведення свого заходу. Згідно з договором, вони внесли у бюджет міста 4 896 грн.
А щодо 50 гривень, які кременчужани мали сплатити за вхід, влада ніяк не може впливати на ціни. Організатори фестивалю — це приватні підприємці, і захід комерційний, тому вони можуть вільно виставляти ціни на власний розсуд.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.