Справа в тому, що пацієнтів з пневмонією необхідно обстежити методом ПЛР, аби не наражати на небезпеку цілі відділення
Останнім часом у Кременчуці трапляються випадки, коли через непорозуміння в лікарнях страждають пацієнти. То не пускають відвідувачів через відсутність тестів на COVID-19, то взагалі не приймають пацієнта - навіть якщо його привезла «швидка». Звісно, це викликає не лише обурення кременчужан, а й впевненість у тому, що на лікарів розраховувати не можна. Але насправді лікарі діють згідно наказів МОЗ і перш за все дбають, аби не наражати на небезпеку цілі відділення.
«ТелеграфЪ» вирішив розібратися в ситуації на прикладі випадку, що стався 9 січня у Першій міській лікарні імені О. Богаєвського.
9 січня мережу сколихнуло відео, яке виклали родичі 96-річної пацієнтки з пневмонією. Жінці стало зле, впала сатурація легенів - і до неї викликали «швидку». Карета невідкладної допомоги спочатку поїхала до Інфекційної лікарні, там жінці зробили цито-тест на антиген, який показав негативний результат. Тоді пацієнтку повезли до Першої лікарні - але там її ушпиталити відмовилися.
У коментарях люди обурюються, і не розуміють, як взагалі таке могло статися.
На відео працівники лікарні пояснюють родичам, що згідно наказу МОЗ вони не можуть прийняти людину без негативного ПЛР-тесту. Ми поспілкувалися з заступницею директора з медичної частини лікарні Вікторією Виповською, яка розповіла детальніше про цей випадок.
В Наказі Департаменту йдеться:
А в наказі МОЗ чітко прописано, що за наявності підозри на COVID-19 та негативного тесту на антиген потрібно дообстежити пацієнта методом ПЛР.
Пані Виповська розповіла, що зараз в Першу міську лікарню госпіталізують лише планових пацієнтів. Згідно наказу, тест на антиген можливий у тих випадках, коли йдеться не про пневмонію, а про звичайне хронічне захворювання. Якщо ж це пневмонія, то пацієнта необхідно обстежити методом ПЛР - навіть за наявності негативного тесту на антиген.
Здавалося б, алгоритм дій ясний, він чітко прописаний, а працівники «швидкої» ознайомлені з наказами - проте іноді система дає збій, і хворі вимушені подорожувати між лікарнями.
Щодо бабусі, про яку йдеться у відео, пані Виповська розповіла, що врешті-решт її ушпиталили до Інфекційної лікарні, як і мало б бути з самого початку.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.