Учасники акції висловлюють занепокоєння щодо реорганізації медичних закладів і можливих наслідків для пацієнтів та медперсоналу
12 червня біля приміщення міської ради проходить акція проти об‘єднання лікарні «Придніпровська» з Кременчуцькою першою міською лікарнею ім. О. Т. Богаєвського. Про це повідомляє кореспондентка «Кременчуцького Телеграфа» з місця події.
Учасники акції висловлюють незгоду з планами місцевої влади щодо реорганізації медичних закладів і занепокоєння щодо можливих наслідків для пацієнтів та медичного персоналу.
Активісти вимагають перемовини з представниками міської влади. У разі, якщо ані міський голова Кременчука, ані його заступники не вийдуть на перемовини, учасники акції планують збирати підписи про оголошення недовіри меру.
Голова профспілки лікарні «Придніпровська» Владислав Муравицький повідомив про те, що Вільна профспілка міста Кременчук звертається до президента України Володимира Зеленського, голови ВРУ Руслана Стефанчука, прем‘єр-міністра Дениса Шмигаля, Міністра оборони Рустема Умєрова, Міністра охорони здоров‘я Віктора Ляшка, а також до Полтавського обласного керівництва. Вони виступають про рішення Кременчуцької міськради від 17 травня про реорганізацію лікарні «Придніпровська».
До учасників акції вийшли представники міської влади — секретар міської ради Юрій Гриценко, заступниця міського голови Ольга Усанова та керівник департаменту охорони здоров‘я Максим Середа.
Заступниця міського голови Ольга Усанова пояснила, що без реорганізації лікарня «Придніпровська» у 2026 році не зможе підписати договір з Національною службою здоров‘я України. Приєднання проводять в рамках реформи у сфері охорони здоров‘я, що відбувається по всій Україні.
Люди скандували «Ганьба!» міській владі.
Як зазначив заступник голови профспілкового комітету «Вільної профспілки міста Кременчук» Сергій Лашко, депутатам, які голосували за рішення про реорганізацію лікарні «Придніпровська», поки що оголошувати про недовіру не будуть, «у них є шанс відізвати під рішенням, що вони прийняли, свої підписи». Пізніше начальник юридичного департаменту Валерій Мірошніченко зазначив, що зробити це неможливо і порадив звертатися до суду у разі, якщо учасники акції вважають рішення міської ради незаконним. \
Працівниця лікарні «Придніпровська» Неля Олександрівна раніше працювала у Кременчуцькій першій міській лікарні. Жінка розповіла, що для неї умови праці у закладах відрізняються.
Учасникам акції влада пояснила, що фізично лікарню закривати не будуть — усі працівники залишаються на своїх робочих місцях. Водночас влада не прокоментувала побоювання протестувальників про те, що з реорганізацією заробітні плати медпрацівників скоротять до ставки 0,75 і нижче.
Вони також були невдоволені роботою нинішньої керівниці Кременчуцької першої міської лікарні ім. О. Т. Богаєвського Галини Бородянець, як менеджерки, та просили залишити лікарню «Придніпровська», як самостійну юридичну особу на чолі з Віктором Скачком.
Наступну акцію профспілка планує провести через тиждень і переговорити з міським головою Віталієм Малецьким. Зокрема учасники акції планують обговорити питання керування об'єднаних лікарень — крісло директора хочуть передати Віктору Скачку.
15 травня на сайті міської ради Кременчука оприлюднили проєкт рішення про реорганізацію лікарні «Придніпровська» — її приєднують до Кременчуцької першої міської лікарні ім. О.Т. Богаєвського. За це рішення депутати вже проголосували на сесії міської ради 17 травня.
За словами міського голови Кременчука Віталія Малецького, лікарню «Придніпровська» реорганізовують в рамках медичної реформи, що відбувається нині по всій країні.
Раніше Малецький розповідав, що з реформою у місті створюють спроможну мережу закладів охорони здоров’я — лікарня «Придніпровська» не увійшла у цю систему. Для того, щоб медзаклади надалі могли надавати послуги, їм необхідне фінансування від Національної служби здоров’я України, — гроші отримають ті заклади, які увійшли у спроможну мережу, тому «треба всіх максимально затягнути у цю мережу і отримати фінансування від держав», заявив мер на засіданні виконкому.
Організаційна структура медичних підрозділів залишиться незмінною, скорочувати медичних працівників не планується, зазначили у пояснювальній записці до проєкту рішення.
Фінансування медзакладу НСЗУ не залежить від того, чи входить вона у спроможну мережу, чи ні, розповіла у коментарі «Кременчуцькому Телеграфу» очільниця Північного департаменту Національної служби здоров’я Вікторія Мілютіна.
Як раніше зазначав ексначальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін, деякі лікарні в області (кластерні та надкластерні) будуть стратегічно розвиватися коштом державного бюджету. Всі інші розвиватимуться коштом місцевих бюджетів, а також матимуть, як і раніше, фінансування пакетів НСЗУ.
Станом на травень 2023 року у Кременчуці до типу кластерних лікарень входила лише лікарня «Кременчуцька», ймовірно, що в місті формують ще одну кластерну лікарню, щоб збільшити фінансування від держави й зменшити витрати від міста.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.