Кременчуцькі депутати планують звернутись до міст-побратимів та міст-партнерів щодо підтримки Плану перемоги, який представив президент Володимир Зеленський. У зверненні вказали 10 міст, з якими співпрацює Кременчук. Відповідний документ оприлюднили на сайті Кременчуцької міської ради 28 жовтня.
У зверненні вказали, що депутати прохають «підтримати зазначене звернення» та «порушити клопотання» перед національними урядами країн про підтримку ними Плану Перемоги.
Які міста вказані у зверненні:
У документі написали, що План перемоги — «це перелік заходів, рішучих кроків, які мають переломити хід війни, що триває в Україні майже 11 років. Це План перемоги для України і план надійної стабільності для інших країн Європи».
16 жовтня президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді План перемоги України. План складається із 5 пунктів і трьох таємних додатків. Це перелік заходів, які мають переломити хід війни із Росією на користь України, заявляв Зеленський.
План вже представили в США та у європейських столицях.
Перший пункт — запрошення України в НАТО. За словами глави держави, факт запрошення України в НАТО «може стати фундаментальним для миру».
Другий пункт — оборона. Реалізація цього пункту передбачає продовження операцій Сил оборони у визначених районах Росії, а також посилення українських позицій і знищення наступального потенціалу РФ на окупованій території. Нині існує чітко визначений перелік необхідної для української армії зброї.
Третій пункт — стримування. Україна пропонує розмістити на своїй території комплексний неядерний стратегічний пакет стримування, який буде достатнім для захисту країни від будь-якої воєнної загрози з боку Росії, вказано на офіційному інтернет-представництві президента.
Цей пункт також містить таємний додаток. Його вже отримали США, лідери Великої Британії, Франції, Італії та Німеччини.
Четвертий пункт — стратегічний економічний потенціал. Україна пропонує стратегічним партнерам укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних у країні критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу.
Ідеться про природні ресурси та критично важливі метали ціною у трильйони доларів США. Це, зокрема, уран, титан, літій, графіт та інші стратегічно цінні ресурси, які є значною перевагою у глобальній конкуренції.
Цей пункт також має таємний додаток, який передають лише визначеним партнерам.
П’ятий пункт — безпековий. Він розрахований на післявоєнний час та передбачає у разі згоди партнерів заміщення окремих військових контингентів збройних сил США, дислокованих у Європі, українськими підрозділами, які здобули реальний досвід сучасної війни, застосування західної зброї та взаємодії з військовими НАТО.
29 жовтня міськрада підтримала звернення. За це рішення проголосували 32 депутати.
Нагадаємо, у Кременчуці міськрада провалила голосування щодо звернення до голови парламенту, президента України та Уповноваженого Верховної Ради України щодо посилення публічного розголосу ситуацій навколо безвісти зниклих та полонених, а також сприяння їх визволенню.
За словами Віталія Малецького, відповідні питання не входять у компетенцію міськради.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.