«Немає живого місця в легенях»: ось що робить із кременчужанами «Дельта»

11.11.2021, 15:05 Переглядів: 18 906 Коментарів: 63

 

Ковідний шпиталь Першої міськлікарні переповнений, у реанімації немає вільних ліжок, штам «Дельта» залишає пацієнтів практично без легень, а лікарі на заспокійливому, бо не можуть витримувати цю кількість смертей...

Ковідний шпиталь Першої міськлікарні переповнений, у реанімації немає вільних ліжок, штам «Дельта» залишає пацієнтів практично без легень, а лікарі на заспокійливому, бо не можуть витримувати цю кількість смертей. Ви ще розмірковуєте, чи варто вакцинуватися? Варто! Так вважає Вікторія Виповська, пульмонолог, заступниця директора з медичної частини Першої міської лікарні ім. Богаєвського, з якою поговорив ТЪ.

Вікторія Виповська, пульмонолог, заступниця директора з медичної частини Першої міської лікарні ім. Богаєвського
Вікторія Виповська, пульмонолог, заступниця директора з медичної частини Першої міської лікарні ім. Богаєвського

«Реанімація вже забита»

Скільки хворих зараз у вашому ковідному шпиталі і в якому вони стані?

На ранок 9 листопада у нас 95 хворих із пневмонією, з них людей із COVID-19 – 62, з підозрою – 10. Є люди, у яких ПЛР-тест негативний, але вони все одно ще доліковуються.

Пацієнти, які зараз перебувають в усіх стаціонарах міста, «тяжкі», потребують кисневої підтримки. І навіть ті, у яких ПЛР негативний, які вже не мають ковіду, вони ще потребують кисневої підтримки і тривало доліковуються в терапевтичних відділеннях міста. Це важкі постковідні стани. Люди іноді додому їдуть із кисневими концентраторами.

Кого саме ушпиталюють?

Лише тих, хто потребує кисневої підтримки. Зараз за протоколом це пацієнти з сатурацією нижче 92. Пацієнти, які в нас лежать, є й із нижчою сатурацією – 80, 60, 40. Але ті, у яких 40-30, на жаль, більше доби не живуть.

Скільки вільних ліжок ще є?

У нас госпіталь розрахований на 120 осіб, зараз лежить 81 людина, але кисневих точок – 96. Якщо хтось виписується чи помирає, ліжка одразу займають інші — і ліжок знову немає. За сьогоднішній день (бесіда проходила 9 листопада – ред.) ми госпіталізували 8 людей.

У реанімації є ще вільні місця?

У реанімації у нас зайняті всі 6 ліжок. Вранці ми перевели одну жінку з реанімації у відділення, вона більш-менш стабілізувалася, але це місце одразу ж було зайняте. Тяжкі пацієнти є й у відділеннях, але реанімація вже забита. Можливо, якби там було 20 ліжок, то лежало б і 20 людей. Там просто нікуди їх ставити.

Запасів кисню вистачає?

Нам поки щодоби привозять, слава богу. У нас є ємність для зберігання кисню на 1,26 тонни і кріоциліндри. І от щодня приїжджає машина і їх заправляє. Поки вистачає, але витрати – близько тонни на добу. Дякувати цим концентраторам, можемо трохи протриматися. Але якщо будуть перебої з киснем, то буде біда.

Наша лабораторія (у пологовому будинку – ред.) кілька днів як почала надсилати нам відповіді, чи у хворих просто ковід, чи штам «Дельта». То зараз більший відсоток іде Дельта-варіанту ковіду. 


«Дельта» агресивніша

Чим він відрізняється від попередніх штамів?

Більш агресивний перебіг, він швидше вражає більшу площу легень. Просто немає живого місця в легенях...

Легені здорової людини
Легені здорової людини

Уражені легені з чорною плямою реального пацієнта з ковідного шпиталю
Уражені легені з чорною плямою реального пацієнта з ковідного шпиталю

Які симптоми найрозповсюдженіші у «Дельти»?

Якщо робити висновки по стаціонарних пацієнтах, це всі киснезалежні. Якщо в минулу хвилю були люди, які не потребували кисню (але ми їх госпіталізували, бо вони мали позитивний ПЛР-тест), то зараз це всі пацієнти, які потребують кисню. Пацієнти можуть тривало температурити, втрачати нюх (але це і тоді було). Але тут найголовніше те, що йде тотальне ураження легень. Люди всі з задишками, у них нестача повітря та потреба в кисні.

Хвороба вражає і нервову систему. Багато пацієнтів мають психомоторне збудження, страхи, вони неспокійні. Задача пацієнта, який потрапляє в стаціонар, – лежати спокійно на животі, а їм це важко.

Для чого це потрібно?

Легені так влаштовані, що коли людина перевертається на живіт, додаткові альвеоли розкриваються і «включається» більша площа легень. Наприклад, сатурація може бути 80, а щойно людина (навіть без кисню) перевертається на живіт, вона стає 90. Це мінімум плюс 10% додається насичення киснем, тобто робота легень покращується і полегшується. Але так лежати доводиться тривало – й 10 днів, і 2 тижні.

І ще просто прошу написати про це. Усім пацієнтам, які перебувають на кисні, заборонено тривало розмовляти! По телефону чи просто так. Вони втрачають на розмови енергію, яку треба витратити на одужання! Також не можна їм багато їсти, пережовувати. Їм не потрібно багато їжі приносити. Якщо і приносити, то щось перебите, щоб вони швидко з'їли, бо їм треба буде зняти маску, а це має бути дуже коротко. З'їв – і ліг далі. Це життєво необхідно.

І в домашніх умовах, якщо перебіг хвороби середньої тяжкості, то також лежимо на животі. І відкривайте вікна! Кисень треба запускати як у палати, так і вдома. Якщо відкрити вікна, сатурація одразу підвищиться.


«Вакцинуватися треба»

Чи ушпиталюють вакцинованих?

Є госпіталізовані хворі з неповною вакцинацією. Наприклад, вони вкололи одну дозу вакцини чи щойно другу зробили. Людей із повною вакцинацією (щоб пройшло хоча б 2 тижні після другої дози) у стаціонарі зараз немає. Може, одна-дві людини за весь період цієї хвилі. Це рідкісні випадки, коли у хворого є багато супутніх патологій.

Є в мене амбулаторні хворі, які вакциновані, але вони не мають тяжкого перебігу, не мають потреби в кисні і госпіталізації. І, на щастя, не помирають.

Ми маємо багато випадків «вакцинованих», які купили сертифікати про щеплення. І тоді ми з'ясовуємо, за скільки і де його купили. Тоді вже люди зізнаються, що це куплені справки, і вони зараз дуже шкодують про це.

«Дельта» дуже вражає людей 70+. Це просто жах! Вони помирають, і навіть наші знання (уже скільки вивчено, ми багато чого вже розуміємо) не допомагають, ми, лікарі, просто до сліз... Щоб ви розуміли, у мене всі лікарі вже на заспокійливих, бо неможливо витримувати цю кількість смертей. І ще таку кількість образ, погроз, скарг. Частіше від родичів, бо пацієнти «тяжкі», їм не до цього. Люди налякані, в паніці, їм здається, якщо вони покричать, то щось зміниться. Повірте, максимально робимо все, що можливо, але така хвороба... У нас – як на війні. Під час інтерв'ю у квітні я вам казала, що ми як на війні, то зараз у нас велика битва, яка ніяк не може скінчитися. Я все чекаю, коли вона зупиниться, але поки я не бачу цього – ні по надходженню до стаціонару, ні по смертях.

Ви вважаєте, що ще буде погіршення ситуації?

По кількості померлих в Україні – новий антирекорд, але кількість пацієнтів знизилася. Будемо дуже сподіватися, що це почалося плато, якщо не буде далі росту захворюваності. Але плато може тривати і тиждень, і два, і за цей час багато людей помре.

Зараз хворіють здебільшого літні люди чи й молоді також?

Молоді переносять легше. Ми маємо зараз у реанімації людей 45-50 років, є жінка 35 років. Ті, що до 30, таких ускладнень не мають. Багато пацієнтів зараз перебувають амбулаторно на кисневих концентраторах

На щастя, діти хворіють майже завжди безсимптомно, але, відповідно до зведення, у дитячій лікарні зараз 22 пневмонії, ковіду – 18. Це немало. У минулу хвилю там було 1-5 дітей, а зараз є й на кисневій підтримці.

Якщо підтверджується ковід у вакцинованих, то після якої вакцини найменше? Яка з них найдієвіша?

Я не бачу таких даних, не можу сказати, щоб була разюча різниця, яку можна відзначити. Мене зараз питають, якою вакциною краще щепитися. Та будь-якою! Але, якщо чесно, треба було це робити влітку. Бо вже зараз майже кожний п'ятий, а то й третій, хворий на ковід (хто легше, хто важче). Вакцинуватися треба, але потрібно ще й себе берегти – обмежити контакти, щоб імунітет встиг виробитися. А не так, що ослаблений організм після щеплення, а ви ще й зверху захворіли, що часто і буває після першої дози. Просиділи ж літо, а я тоді просила всіх вакцинуватися.

У мене вся родина вакцинована. Батькам 71 рік, але вони в мене слухняні: ніде не ходять, лише за продуктами, сидять вдома і поки що тримаються. Я за вакцинацію! Щойно буде дозволена третя бустерна доза, я піду однією з перших. Бо я ще хочу пожити!

Фото: Вікторія Виповська
Автор: Катерина Турубара Фото: Вікторія Виповська
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі: 63

0
12 листопада 2021 11:22

Цитата: vortex
Я хочу его посмотреть, что в этом антивакцинаторское?


Я Вас не называл антивакцинатором. :) Без проблем можно найти информацию о статистике избыточной смертности в Украине при помощи поисковиков. Например, вот ссылка на open data bot:
opendatabot.ua/ru/analytics/death-in-winter-summer-2021

Как видите, в предыдущие годы за первые 8 месяцев года умирало в среднем на 46 тысяч человек меньше, чем в этом году. И это данные только за первые восемь месяцев каждого года. Я могу ошибаться, но мне кажется, что когда в срез попадут данные за октябрь/ноябрь, цифры сильно изменятся.

И, как здесь сказано, "В условиях перегруженности больниц многие украинцы с другими тяжелыми заболеваниями не получают вовремя необходимое лечение." 

Мой товарищ сломал ногу весной и ему сказали ждать две недели операции. Две недели, потому что многие больницы перепрофилированы под ковид и пациенты съезжаются все в одну больницу. 

А неделю назад моим пожилым родственникам в Кременчуге семейный прямо так и сказал: "Простите, но сейчас не до вас, мы работаем каждый день до трех часов ночи". 

Эта ситуация была давно спрогнозирована и о перегрузке мед. системы этой осенью говорили еще с начала лета.


7 1
0
12 листопада 2021 11:27

Цитата: limon4ik

Я говорил исключительно об одобрении и сертификации FDA. Поэтому какими темпами происходит одобрение и сертификации иностранных вакцин в Европе, это уже другой вопрос.

По поводу таблеток от курения «Чампикс» (в США – Chantix, в Европе — Champix). Вводите в заблуждение. Во первых, на момент сертификации, уровень N-нитрозоварениклина был в пределах допустимого по нормам FDA. Речь шла об отзывах конкретных партий, где он привышал норму. Потом отозвали все последнии партии. Цитирую

«Pfizer добровольно отзывает все партии таблеток «Чампикс» [в дозировках] 0,5 мг и 1 мг… из-за наличия нитрозамина, N-нитрозоварениклина, на уровне или выше допустимых доз потребления, установленных FDA».

Дозировка не была превышена все 15 лет, как вы пытаетесь показать. Да и этот пример абсолютно неуместен. Потому что именно, сертификация FDA в данном случае и вынудила отозвать все последнии партии.


4 5
0
12 листопада 2021 12:05

Цитата: vortex
Так и не понял каким способом вычисляется ожидаемая величина, и где у нас "последующее снижение"? Кто-то знает? Поясните, сколько, например, у нас в городе ожидаемая смертность (в сутки) и сколько умирает по факту. Вот просто график. День - циферка. И так запоследние 5 лет, например. Мож там всё в 10 раз страшней чем нам говорят. А мож ничего нет. Я хочу его посмотреть, что в этом антивакцинаторское?

Так а что толку вам показывать, я вам показывал данные, которые вы спрашивали. В ответ тишина ))


5 0
0
12 листопада 2021 12:05

Цитата: Sergey_P
Без проблем можно найти информацию о статистике избыточной смертности

 

Спасибо за линк, но у меня немного более хитрый вопрос был именно об избыточности. Здесь есть числа смертей по годам, но сколько в какой год - ожидаемая смертность а сколько избыточная, это очень интересный вопрос. Рассуждать о том что ожидаемая смертность в этом году такая же как она была в среднем за прошлых несколько лет - не совсем коорректно, потому как демографический срез, миграционные процессы, изменения климата. Сколько в этом году "норма" а где излишек - я не знаю как это можно всё учесть и кто это считал

 

Цитата: Sergey_P
И, как здесь сказано, "В условиях перегруженности больниц многие украинцы с другими тяжелыми заболеваниями не получают вовремя необходимое лечение." 

 

В 90х(условно) тоже был всплеск смертности, но не из-за перегруженности больниц. Ухудшение социально-экономических условий так же очень сильно влияют на смертность

 

По городу статичтика(по дням за несколько лет) была бы на много показательней, я уверен, если бы Вы на этот график посмотрели эмоции были бы весьма и весьма "фантастические"

 


0 4
1 457
12 листопада 2021 12:11

Цитата: mullet
что вне этого круга - не считается и "вывсеврете чтобы заработать денег".
сестра с мужем привились летом. Оба сейчас болеют ковидом., Что дальше?


2 4
0
12 листопада 2021 12:32

Цитата: vortex
По городу статичтика(по дням за несколько лет) была бы на много показательней, я уверен, если бы Вы на этот график посмотрели эмоции были бы весьма и весьма "фантастические"

 

По Кременчугу не смог найти статистику по дням за пять лет. Поделитесь, пожалуйста, очень интересно. Неужели были времена, когда каждый день в городе умирало около десятка человек на протяжении хотя бы одной недели?


4 0
81
12 листопада 2021 12:42

Цитата: antikola
сестра с мужем привились летом. Оба сейчас болеют ковидом., Что дальше?

Подтверждаете мою гипотезу. То, что вакцины спасли уже тысячи украинцев от смерти и госпитализации, вы отказываетесь замечать, взамен же приводите как аргумент свой близкий круг ?\_(?)_/?


5 4
0
12 листопада 2021 12:53

Цитата: Sergey_P
По Кременчугу не смог найти статистику по дням за пять лет. Поделитесь, пожалуйста, очень интересно. Неужели были времена, когда каждый день в городе умирало около десятка человек на протяжении хотя бы одной недели?

 

если бы у меня она была, я бы с удовольствием поделился, вот прошу редакцию запросить эти данные и публиковать...

 

Я как-то подсчитывал(прикидочно) по номерам могил на кладбище(на свиштовском, а их много) и и исходя из того что говорили полицейские которые оформляют умерших. Счет идёт на несколько десятков в день. В принципе это просматривается и по числу посетителей в похоронном бюро и по очереди в загс за свидетельством о смерти(сейчас может не в загс а в цнап ходят - сложней посчитать), как бы... я по своим прикидкам оценил 30-40 человек как минимум в сутки(это несколько лет назад было). Кто хочет сделать свои прикидки - на кладбищах ночью пока что не хоронят, можно посчитать число процессий за час(или если не лень - за день). Скрыть невозможно то чего упорно не хотят показывать в статистике

 

На счет избыточной сметрности по городу, мне бы очень хотелось посмотреть на летние месяца, так как это списать на перегрузку мед. системы от коронавируса сложно, все знают что её не было


1 3
49
12 листопада 2021 13:49

По поводу таблеток от курения «Чампикс» (в США – Chantix, в Европе — Champix). Вводите в заблуждение. Во первых, на момент сертификации, уровень N-нитрозоварениклина был в пределах допустимого по нормам FDA. Речь шла об отзывах конкретных партий, где он привышал норму. Потом отозвали все последнии партии. Цитирую

«Pfizer добровольно отзывает все партии таблеток «Чампикс» [в дозировках] 0,5 мг и 1 мг… из-за наличия нитрозамина, N-нитрозоварениклина, на уровне или выше допустимых доз потребления, установленных FDA».

Дозировка не была превышена все 15 лет, как вы пытаетесь показать. Да и этот пример абсолютно неуместен. Потому что именно, сертификация FDA в данном случае и вынудила отозвать все последнии партии.

 

Та ні не ввожу, керівництво за контролем домішок нітрозаміна у FDA ввели у 2020 році з оновленням і строками перевірки у 2021, яким чином ви знаєте, що рівень не був перевищений ці 15 років хз

 

Оновлення [2/24/2021]  Щоб забезпечити безпеку поставок ліків у США, керівництво рекомендує виробникам завершити оцінку ризику схвалених або проданих продуктів. Перший із трьох кроків, які виробники мають виконати, щоб пом’якшити домішки нітрозаміну в своїх продуктах, протягом 6 місяців після опублікування інструкції. Завдяки сьогоднішньому перегляду керівництва FDA продовжує рекомендовані терміни для завершення оцінки ризиків до 31 березня 2021 року

 


3 2
1 457
12 листопада 2021 15:28

Цитата: Sergey_P
Неужели были времена, когда каждый день в городе умирало около десятка человек на протяжении хотя бы одной недели?
когда то интересовался несколько лет назад. Умирало около десяти в день. 



Цитата: mullet
Подтверждаете мою гипотезу.
чем подтверждаю? Тем что вакцинированные болеют, при чем гарантированно? Я переболел год назад, контактировал с ними, не заболел. 


2 4
0
12 листопада 2021 15:50

"Яка смертність (у кількості випадків) від легеневих хвороб (в тому числі із коронавірусом але не тільки) за останній місяц, наприклад у зрізі по віковим категоріям (наприклад, по 5 років 20-25, 25-30 і т д) а також (найголовніше!!!) який відсоток охоплення вакцинацією (у нас в місті) кожною з цих вікових груп"

 

Вы задайтесь другим вопросом. Какая смертность была до появления Ковид связанная с заболеванием лёгких в Украине. Просто сделайте анализ, насколько изменились цифры и изменились ли вообще.


2 3
0
12 листопада 2021 16:12

Цитата: ags
Вы задайтесь другим вопросом. Какая смертность была до появления Ковид связанная с заболеванием лёгких в Украине. Просто сделайте анализ, насколько изменились цифры и изменились ли вообще.

 

Просил я таки данные по городу опубликовать конечно же ) Но все сделали вид что не заметили. Почему по городу а не по Украине? Поясняю. Данные по городу очень легко валидировать (т.е. проверить на корректность) используя разные косвенные методы(у нас не могут написать что умерло за месяц 1000 человек от пневмонии если в сводках давали число жертв коронавируса 5-10 в день) Сразу воникнуть вопросы. А когда цифра какая-то обобщенная, сведенная по всей стране - как проверить?


3 1
0
12 листопада 2021 16:31

Цитата: vortex
А когда цифра какая-то обобщенная, сведенная по всей стране - как проверить?


Как я понял, Вы и некоторые другие комментаторы настаиваете на том, что цифрам нельзя верить. В таком случае есть вариант - сесть в машину и поехать по Украине, посмотреть своими глазами на то, что происходит в больницах. Если нет времени это делать - за нас это делают другие. Например, на Youtube есть видео "COVID-19: Выход из красной зоны (первый фильм Бно-Айрияна)". Реальные больницы, реальные кадры, хотя сейчас ситуация еще хуже, чем во время съемок фильма.


4 1

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 32 від 8 серпня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх