Про субсидії: відповіді на запитання. Частина 3.

18.09.2015, 13:30 Переглядів: 5 015

Про субсидії: відповіді на запитання. Частина 3.

Із наближенням опалювального сезону кременчужани частіше згадують про субсидії. Виникають нові запитання. Відповіді на них нам надали фахівці управління праці та соціального захисту населення Крюківського району

- У серпні через пошту отримав бланки заяви та декларації на призначення житлової субсидії. Чи потрібно знову подавати документи у разі, якщо вже є отримувачем субсидії? 

   Якщо сім'я вже є отримувачем житлової субсидії, то повторно звертатися за її призначенням не потрібно - навіть, якщо субсидія на неопалювальний період призначена вам у розмірі 0,00 грн. Розрахунок буде проведено автоматично без Вашого особистого звернення. 
   Після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період. 

 

 - У який період потрібно звернутися за призначенням субсидії? 
  - Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. 
   У разі звернення із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону. 
   Якщо громадяни перебувають у складних життєвих обставинах і не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидії, на підставі рішень комісій, підтверджуючих документів та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися з дня виникнення права, але не більше ніж за шість місяців до звернення за призначенням субсидії.

 

 - На який період призначається субсидія і коли необхідно звертатися за її продовженням? 
   Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується: 
   на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня; 
   на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня. 
   Якщо житлова субсидія на неопалювальний період призначена у розмірі 0,00 грн., то повторно за призначенням субсидії на опалювальний період звертатися не потрібно. Розрахунок буде проведено автоматично без Вашого особистого звернення. 
   Після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період.

 

- Протягом якого часу управління праці та соціального захисту населення повинно прийняти рішення про призначення (не призначення) субсидії? Як можна дізнатися, чи надано субсидію? 
- Рішення про призначення (не призначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей: 
   від організацій-надавачів послуг – про забезпеченість комунальними послугами, їх вартість; 
   від житлово-експлуатаційних організацій або інших органів, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а у сільській місцевості від сільських (селищних) рад – про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб; 
   від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України – про доходи.

 

 Після проведених розрахунків заявнику видається повідомлення про призначення житлової субсидії.

 

- Прокоментуйте, чи вносити мобілізованого солдата в декларацію на субсидію? Мобілізований з січня 2015 року. 
 - Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. 
   У разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішення комісії та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. 
   Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку). 
   Таким чином, у Декларації має бути зазначено інформацію про всіх зареєстрованих осіб (у примітці можна зазначити, що конкретна особа не проживає), а у Заяві відмітити необхідність розгляду питання комісією. До заяви додаються документи, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. 
   При цьому звертаємо увагу, що до сукупного доходу при розрахунку субсидії не враховується грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, що підтверджується довідкою. 

 

- Я прописаний у квартирі один, але проживаю в ній з сім'єю. У такому разі в заяві на субсидію мені вказувати усіх членів сім'ї,

чи тільки себе?

- Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за

житлово-комунальні послуги.

Тому, при заповненні декларації слід надавати відомості про зареєстрованих осіб.

 

-    Чи можна оформити субсидію на житлове приміщення, де людина не зареєстрована, а лише є її власником і проживає там?

 

  Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, або особі, яка

не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, і на як

відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг. 

Отже, якщо власник не зареєстрований у житловому приміщенні, для призначення субсидії немає правових підстав.


- Які доходи будуть враховуватися при призначенні субсидії фізичним особам підприємцям?
 - Доходи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, визначаються на підставі даних державних податкових адміністрацій. 
   Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць( з 01.01.2015 – 1218 грн.), для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб. 

 

- Якщо я оформлю субсидію, а в майбутньому у мене зміниться на краще матеріальний стан – як я зможу відмовитися від субсидії? 
   Для відмови від призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення з відповідною заявою.

 

СЮЖЕТ: Все и субсидиях

 

Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 50 від 12 грудня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх