Протягом вікенду у місті Лева відбулась єдина в Україні акція «Краків у Львові», присвячена Всесвітнім Дням Молоді та зустрічі католицької молоді з Папою Римським Франциском. «ТелеграфЪ» побував на святі віри, молодості та милосердя
У вихідні, 30-31 липня, протягом 28 годин у львівському костелі св. Антонія та у прилеглому сквері львівські отці францисканці, з благословення Голови Конференції Римо-Католицьких Єпископів України архієпископа Мечислава Мокшицького, організували молитовну зустріч «Краків у Львові». Під час зустрічі католики зі всієї країни жертвували кошти на допомогу кременчуцьким безхатченкам, ув’язненим і хворим на туберкульоз.
Святкування Світового Дня Молоді відбувалося у культурній і духовній столиці Польщі - Кракові з 26 по 31 липня. Це надзвичайно важлива подія для всього католицького світу, і українських католиків у тому числі. У Польщі Святіший Отець зустрівся з молоддю з усіх куточків світу, щоб спільно пізнавати та поглиблювати таємницю Божого Милосердя. Темою XXXI Світового Дня Молоді стали слова, сказані Ісусом під час проповіді на березі Галилейського озера: «Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя» (Мт 5, 7).
«Краків у Львові» - єдина в Україні акція, для тих, хто, з будь-яких причин не зміг поїхати до Кракова на зустріч з Папою Франциском.
Зі слів отця Едварда, який певний час жив у Кременчуці, до Кракова поїхало 12 автобусів української молоді, але лишилось багато тих, у кого не було змоги виїхати з країни – для них і організували фан-зону у Львові.
Протягом усього суботнього дня до костелу св. Антонія прибували групи молоді, а також монашество трьох обрядів: латинського, візантійського і сиро-марабарського. Зустріч проходила у теплій, привітній атмосфері, здавалося, що всі присутні – давно знайомі. Ми зустріли молодих людей зі столиці, Хмельницького, Тернополя, але найбільше, звичайно, зі Львівщини.
У більшості своїй, у зустрічі взяла участь молодь римо- і греко-католицького обрядів, але запрошувалися усі охочі львів’яни та гості міста, тож зустріти можна було абсолютно різних людей.
На території скверу та біля костелу було споруджено фан-містечко зі сценою та екранами, на яких транслювали проповіді Папи Римського, на сцені відбувались Служби та виставлення пресвятих Дарів.
Учасники заходу відстежували події у Кракові, спілкувалися у телемості із молоддю, що в цей час перебуває у Польщі та по всій Україні.
Увечері 30 липня Святу Месу в сквері при костелі очолив Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, який звернувся до присутніх з проповіддю та взяв участь у нічних чуваннях молоді в санктуарії святого Антонія.
Архієпископ Клаудіо, починаючи свою промову до аудиторії зазначив, що міг би говорити до тих, хто зібрався російською, але він розуміє, що багатьом це буде неприємним в нинішніх умовах, тому він готовий хоч тричі повторювати свої слова італійською аби перекладач передав їх українською. «Адже ми справжні патріоти», – додав Апостольський Нунцій.
Говорив Архієпископ про те, що таке справжня любов і як важливо вміти любити, «менше говорити про любов, але більше нею жити». А також про те, що треба навчитись приймати себе і любити себе таким, який ти є. Під час своєї промови архієпископ багато жартував, наприклад про те, що найбільші майстри говорити про любов – самі священики.
Після служби «ТелеграфЪ» поцікавився в Нунція, звідки той так гарно знає російську, на що він нам відповів, що був Нунцієм у багатьох російськомовних країнах.
Варто зазначити, що тут пан Клаудіо досить скромно оцінив свої навички. Насправді, він говорить російською досить впевнено. Крім того, як повідомляє Вікіпедія, володіє кількома давніми та сучасними мовами: латинською, грецькою, класичною та сучасною вірменською, курдською, англійською, французькою.
Співслужили Архієпископу у Месі Генеральний Вікарій Львівської Архідієцезії отець Інфулат Юзеф Павлічек, Делегат Провінціала Ордену Францисканців отець Едвард Кава та прибулі священики.
Монахи і монахині римо- і греко-котолицької церкви проводили різноманітні конференції. Відбувалися живі трансляції зі Світових Днів Молоді у Кракові. Молитви доповнили музичні духовні виступи. А також в рамках релігійного заходу відбулися інтеграційні забави та святковий концерт від католицького гурту «SANTO».
Під час служби присутні мали можливість допомогти кременчуцьким безхатченкам добровільною пожертвою.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.