Серпень — останній місяць канікул для школярів і остання можливість поїхати в літню відпустку для працюючих. У той же час - важкий період для матусь першокласників та й інших школяриків — треба зібрати дітей до школи. Тому «ТелеграфЪ» вирішив дослідити: в яку суму виллються батькам збори школярів до нового навчального року.
Зазвичай останні дні серпня батьки та діти проводять у клопотах приготувань до початку нового навчального року. Вже традиційно, незважаючи на всі наявні можливості підготуватися до школи заздалегідь, кременчужани в останній момент докуповують необхідні атрибути шкільного життя. Здається, що у цьому немає нічого складного: форма, спортивний костюм, рюкзак і канцтовари, але це тільки на перший погляд так виглядає, та й ціни кусаються.
Скільки коштує першачок?
Найдорожче для батьків, як і кожного року, виходить придбання одягу – шкільної форми, повсякденних речей, спортивного костюму, взуття. Повне екіпірування першокласника або першокласниці стане батькам, за найскромнішими підрахунками, у суму від 2000 гривень. При цьому верхня планка взагалі обмежується лише фантазією батьків і товщиною їхнього гаманця.
У таблиці наведений чи не найбюджетніший варіант «комплектації» першачка у магазині та на ринку, але ж батькам хочеться, аби речі були якісними, а за якість доведеться платити дорожче.
Далі в переліку найбільш витратними речами є шкільний рюкзак та канцелярське приладдя.
Придбати рюкзак найгіршої якості можна за 200-350 гривень, ціна ж пристойного шкільного рюкзака стартує від 600 гривень й у верхньому діапазоні вартості може досягати кількох тисяч.
За словами Інни Бутрімової, продавця одного з магазинів канцтоварів, цьогорічного навчального сезону середня ціна на різноманітні комплекти шкільного приладдя — близько 400 гривень. Вона ж надала нам приблизний перелік того, що купують першачкам, та середню вартість цього товару. Мінімально можливу вартість ми шукали на інтернет-сайтах магазинів, представлених у Кременчуці.
Однак так виглядає лише «програма-мінімум» для батьків школяра. Адже вдома доведеться ще обладнати необхідне місце для навчання (робочий стіл, зручний стілець), а також передбачити певну суму для ймовірних витрат вже в перші місяці навчання дитини. Крім того, у школах зазвичай збирають кошти на зошити з друкованою основою та у фонд школи/класу. У середньому сума збору складає 250 гривень.
Таким чином, враховуючи той фактор, що наші батьки не звикли економити на дітях і завжди намагаються придбати якомога якісніші речі, на підготовку першачка до школи доведеться витратити в середньому 4000 гривень.
Як заощадити?
Аби заощадити, але й водночас купити найякісніші речі, кременчужани вдаються до найрізноманітніших способів зекономити на підготовці до нового навчального року.
Найпоширеніша практика останніх років – закупати товари або обмінюватися ними за допомогою спеціальних сайтів та форумів.
Окрім звичайних спеціалізованих інтернет-магазинів, на яких реально придбати необхідні речі за дещо нижчими цінами, особливою популярністю нині користуються «дошки оголошень» та всілякі «барахолки» в соціальних мережах, на яких батьки можуть не лише придбати, але й обміняти непотрібні речі, якими діти або зовсім не користувалися, або просто виросли з них, за досить таки помірними цінами.
«ТелеграфЪ» поспілкувався з мамою першокласника Мариною, якій вдалося значно зекономити, збираючи сина до школи.
Обираючи речі для сина, Марина надала перевагу комісійним магазинам — діти часто виростають із речей, не встигаючи їх навіть поносити, тому у “комісійках” реально купити якісні речі значно дешевше, ніж у звичайному магазині. За словами Марини, хороший німецький рюкзак їм вдалося придбати лише за 100 гривень.
Своєму першокласнику економна мама придбала декілька сорочок вартістю до 100 гривень, шкільну форму за 300 грн, туфлі за 150 грн. Спортивний костюм Марина не купувала – вирішила окремо купити штани та футболку. Вклалася в 100 гривень. Олімпійка у хлопчика вже була, а кросівки придбали за 120 гривень.
На канцтоварах Марина теж заощадила. Жінка каже, що вони скупилися гривень на 250.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.